:: Naslovna strana > Vesti > Održana Osma redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije

14.05.2015.
Održana Osma redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije
  U sredu, 13. maja 2015. godine, održana je Osma redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije u prostorijama Komore u Beogradu. Sednici je prisustvovalo 81 od 117 članova Skupštine. Pored članova Skupštine sednici su prisustvovali prof. dr Milisav Damnjanović, dipl. inž. arh., predsednik Inženjerske komore Srbije i predsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, Latinka Obradović, dipl. građ. inž., potpredsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, prof. dr Vlastimir Radonjanin, dipl. građ. inž., predsednik Nadzornog odbora Inženjerske komore Srbije, članovi Upravnog i Nadzornog odbora Komore, predsednik Suda časti. Sednicom je predsedavao predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslav Šumarac, dipl. građ. inž.

Na Osmoj redovnoj sednici Skupštine Inženjerske komore Srbije donete su sledeće odluke:

- Utvrđen je prestanak mandata člana Skupštine Inženjerske komore Srbije, prof. dr Milana Glišića, dipl. inž. arh., pre isteka vremena na koje je izabran zbog podnete ostavke 11.02.2015.g.

- Utvrđen je prestanak mandata člana Izvršnog odbora Matične sekcije projektanata, prof. dr Milana Glišića, dipl. inž. arh.

- Konstatovan je prestanak članstva po položaju predsednika Izvršnog odbora Matične sekcije projektanata u Upravnom odboru Inženjerske komore Srbije, prof. dr Milana Glišića, dipl. inž. arh.

- Konstatovano je članstvo po položaju predsednika Izvršnog odbora Matične sekcije projektanata u Upravnom odboru Inženjerske komore Srbije, Saljahudina Muratovića, dipl. građ. inž.

- Konstatovano je članstvo po položaju predsednika Izvršnog odbora Matične sekcije izvođača radova u Upravnom odboru Inženjerske komore Srbije, Ljubice Bošnjak, dipl. inž. arh.

- Izabran je prof. dr Miodrag Nestorović, dipl. inž. arh. za člana Izvršnog odbora Matične sekcije projektanata koji nije član po položaju.

- Usvojen je Izveštaj o finansijskom poslovanju Inženjerske komore Srbije u 2014. godini.

- Usvojen je Izveštaj o radu Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije u 2014. godini sa izveštajima o radu izvršnih odbora matičnih sekcija u 2014. godini, kao i:

- Izveštaj o radu mr Radoslava Lekića, dipl. građ. inž., predstavnika Matične sekcije projektanata, člana Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije u 2014. godini i

- Izveštaj o radu mr Biserke Švarc, dipl. maš. inž., predstavnika Matične sekcije izvođača radova, člana Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije u 2014. godini.

- Usvojena je informacija o realizaciji smernica koje je Skupština Inženjerske komore Srbije donela na Šestoj i Sedmoj redovnoj sednici i Prvoj vanrednoj sednici.

- Usvojen je Izveštaj o radu Nadzornog odbora Inženjerske komore Srbije u 2014. godini.

- Doneta je Odluka o izmeni Finansijskog plana Inženjerske komore Srbije za 2015. godinu.

Slike sa Osme redovne sednice Skupštine možete pogledati ovde.

24. novembar 2020.