:: Naslovna strana > Vesti >Izabrano novo rukovodstvo Inženjerske komore Srbije

14.05.2013.
Izabrano novo rukovodstvo Inženjerske komore Srbije
  U petak, 10. maja 2013. godine održana je Četvrta redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije u prostorijama Komore u Beogradu. Za predsednika Upravnog odbora Komore izabran je Milovan Glavonjić, dipl.inž.el., a za potpredsednika Gligor Obrenović, dipl.građ.inž. Za predsednika Nadzornog odbora Inženjerske komore Srbije izabran je Milisav Damnjanović, dipl.inž.arh., a za člana prof. dr Vlastimir Radonjanin, dip.građ.inž. Za predstavnika Matične sekcije projektanata u Upravnom odboru Inženjerske komore Srbije izabran je mr Radoslav Lekić, dipl.građ.inž., a za predstavnika Matične sekcije izvođača radova izabrana je mr Biserka Švarc, dipl.maš.inž. Izabrani su i članovi izvršnih odbora matične sekcije planera, urbanista, projektanata i izvođača radova. Sednicom je predsedavao predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslav Šumarac, dipl.građ.inž. Sednici je prisustvovalo 98 članova Skupštine. Pored članova Skupštine prisustvovali su i članovi Upravnog i Nadzornog odbora Komore, tužilac i branilac Suda časti.

Na Četvrtoj redovnoj sednici Skupštine Inženjerske komore Srbije donete su sledeće odluke:

-Članovi Skupštine su upoznati sa Izveštajem nezavisnog revizora o izvršenoj reviziji finansijskih izveštaja za 2012. godinu.

-Utvrđen je prestanak mandata predsedniku i članu Nadzornog odbora Inženjerske komore Srbije, Gligoru Obrenoviću, dipl.inž.građ. i prof. dr Titoslavu Živanoviću, dipl.maš.inž.

-Utvrđen je prestanak mandata predsedniku Izvršnog odbora Matične sekcije izvođača radova, mr Biserki Švarc, dipl.maš.inž.

-Za predsednika Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije izabran je Milovan Glavonjić, dipl.inž.el., a za potpredsednika Upravnog odbora izabran je Gligor Obrenović, dipl.građ.inž.

-Za predstavnika Matične sekcije projektanata u Upravnom odboru Inženjerske komore Srbije izabran je mr Radoslav Lekić, dipl.građ.inž., a za predstavnika Matične sekcije izvođača radova u Upravnom odboru izabrana je mr Biserka Švarc, dipl.maš.inž.

-Za predsednika Nadzornog odbora Inženjerske komore Srbije izabran je prof. dr Milisav Damnjanović, dipl.inž.arh., a za člana Nadzornog odbora izabran je prof. dr Vlastimir Radonjanin, dipl.građ.inž.

-Izabrani su članovi Izvršnog odbora matične sekcije planera, i to: mr Aleksandar Vučićević, dipl.pr.planer, mr Dragana Dunčić, dipl.pr.planer, prof. dr Dejan Đorđević, dipl.pr.planer, Dragan Jemuović, dipl.pr.planer i dr Nebojša Stefanović, dipl.pr.planer.

-Izabrani su članovi Izvršnog odbora matične sekcije urbanista, i to: Tijana Aksentijević Adamović, dipl.inž.arh., mr Žaklina Gligorijević, dipl.inž.arh., dr Nataša Danilović Hristić, dipl.inž.arh., Kornelija Evetović Cvijanović, dipl.inž.arh., Vladislava Živanović - Ristović, dipl.inž.arh., Sonja Jovanović, dipl.inž.arh, Silvija Kacenberger, dipl.inž.arh., Nikola Lečić, dipl.inž.arh., Dragana Siljanović Kozoderović, dipl.inž.arh., Ljubina Stefanović Tasić, dipl.inž.arh. i Ljiljana Šubara, dipl.inž.arh.

-Izabrani su članovi Izvršnog odbora matične sekcije projektanata koji nisu članovi po položaju, i to: Jasmina Živanov, dipl.inž.arh, Milan Glišić, dipl.inž.arh, Dragana Vasiljević, dipl.inž.arh., Nada Pavlović, dipl.građ.inž., Branislav Ercegović, dipl.maš.inž, Zorica Nestorović, dipl.inž.el., Dušan Lukić, dipl.maš.inž., Milan Petrović, dipl.građ.inž., Svetlana Bogdanović, dipl.inž.el. i Saljahudin Muratović, dipl.inž.građ.

-Izabrani su članovi Izvršnog odbora matične sekcije izvođača radova koji nisu članovi po položaju, i to: Laza Vukobratović, dipl.građ.inž, Miroslav Simeunović, dipl.inž.el., Tomislav Đorđević, dipl.inž.arh., Latinka Obradović, dipl.građ.inž., Svetlana Savić Ristić, dipl.građ.inž., prof. dr Titoslav Živanović, dipl.maš.inž., Momir Stanojević, dipl.inž.el., Duško Milićević, dipl.građ.inž., Radojko Roglić, dipl.inž.el. i Dragan Živković, dipl.maš.inž.

05. decembar 2020.