:: Naslovna strana > Vesti >Predavanje "Trendovi razvoja programa simulacije energetskog ponašanja građevinskih objekata, uticaj klimatskih promena i urbanizacije na buduće termičke karakteristike zgrada"

14.04.2010.
  Društvo za grejanje, hlađenje i klimatizaciju KGH u saradnji sa Inženjerskom komorom Srbije organizuje predavanje na temu "Trendovi razvoja programa simulacije energetskog ponašanja građevinskih objekata, uticaj klimatskih promena i urbanizacije na buduce termicke karakteristike zgrada", (Future Trends in Buildings and Energy Simulation, EnergyPlus, DOE's New Generation Building Energy Simulation. Program, Impacts of Climate Change and Urbanization on Future Building Performance"), koje će se održati u ponedeljak 19. aprila 2010. godine u Beogradu, u prostorijama SMEITSa, Kneza Milosa 7a, III sprat sa početkom u 13,00 časova.

Predavač je dr Drury Crawley sa liste istaknutih predavača Američke asocijacije inženjera za grejanje, hlađenje i klimatizaciju ASHRAE. Dr Drury Crawley je rukovodioc tima za poslovne zgrade Americkog DOE-a (odeljenja za energiju) u Wašingtonu. Tokom rada pri DOE-u je bio glavni kreator nekoliko generacija programa energetskog modeliranja zgrada i rukovodio je istraživanjima energetskih osobina zgrada. Njegov rad je doprineo unapredjenju razumevanja upotrebe energije u zgradama i razvoju softwera za projektovanje energetski efikasnih zgrada, nadgledao razvoj EnergyPlus-a i niza drugih vodećih programa sa liste Nacionalnih Lawrence Berkley Laboratorija.

Prisustvovanje predavanju je besplatno za članove Komore.

26. novembar 2020.