:: Naslovna strana > Vesti > Tradicionalna manifestacija "ARHIENALE 9"

14.02.2014.
Tradicionalna manifestacija "ARHIENALE 9"

U organizaciji Inženjerske komore Srbije - Regionalnih odbora podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture Regionalnog centra Niš i Društva vranjskih arhitekata, u periodu od 21.02. do 28.02.2014. godine održaće se tradicionalna manifestacija ARHIENALE 9.
Na ovogodišnjem Arhienalu biće prezentovane dve gostujuće izložbe koje će uputpuniti prateći program tokom trajanja manifestacije.

"Izložba arhitekture - Milenija i Darko Marušić" je prva samostalna izložba, najpoznatijeg bračnog i arhitektonskog para, Milenije i Darka Marušića. Bračni par Marušić je u svojoj karijeri isprojektovao i realizovao na stotine objekata a pojedinačno i zajedno su dobitnici više desetina strukovnih i društevnih nagrada i priznanja. Postavka predstavlja samo mali ali reprezentativan prikaz bogatog arhitektonskog opusa ovog istaknutog para.

Izložba "Modernizam u Srbiji" je rezultat rada studenata prve godine diplomskih akademskih studija master 2010/11. Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, u okviru izbornog predmeta Savremena arhitektura: Modernizam u Srbiji. Organizator ove izložbe bio je do.co.mo.mo. Srbija, a prikazana je na Beogradskoj internacionalnoj nedelji arhitekture BINA 2013 i na Danima arhitekture u Nišu, DAN 2013.

Ovako koncipirana manifestacija ima za cilj da se na temeljan način kroz prikaz izložbi, praćenim predavanjima, upozna arhitektonsku i ostalu javnost sa trenutnim stanjem u arhitekturi, ali i da se osvrne na arhitektonsku baštinu našeg podneblja. Kompletan program ARHIENALE 9, možete preuzeti ovde.

Svečano otvaranje zakazano je za petak 21. februara 2014. godine sa početkom u 18,30 časova u Galeriji Narodnog muzeja u Vranju.

Pozivaju se svi zainteresovani članovi da posete izložbe i učestvuju u realizaciji pratećeg programa.

03. decembar 2020.