:: Naslovna strana > Vesti > Studenska izložba Enterijeri 011 u okviru manifestacije Noć muzeja

13.05.2011.
Studenska izložba Enterijeri 011 u okviru manifestacije Noć muzeja
  >U organizaciji Inženjerske komore Srbije - Regionalnih odbora podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture Regionalnog centra Niš, Društva arhitekata Niša i Gradske Opštine Medijana u Galeriji DAN u peridu od 14. do 20. maja 2011.g., u okviru manifestacije Noć Muzeja održaće se

STUDENSKA IZLOŽBA ENTERIJERI 011
14. - 20. maj. 2011.g.
Galerija DAN
Niš, Generala Milojka Lešjanina 52

Jedina studentska izložba sa Građevinsko-arhitektonskog fakulteta, Univerziteta u Nišu koja bez prekida traje tradicionalno već 10 godina. Nekada pod imenom Unutrašnja arhitektura, a danas pod imenom Enterijeri I i Enterijer II. Na predmetu Enterijer I se projektuje unutrašnji prostor stambene namene. Na predmetu Enterijer II se projektuje unutrašnji prostor poslovnih enterijera. Producent ovogodišnje izložbe je stručni saradnik arh. Marjan Petrović, dok će postavku izložbe uraditi studenti. Selektovano je oko 150 grafičkih radova, 80 je ocenjeno sa najvišom ocenom 10, dok će njih 30 najboljih biti prikazano na izložbi i prezentovano u prepoznatljivom formatu kataloga. Od prezentovanih radova na izložbi, najbolji će biti nagrađeni priznanjima.

Cilj ovakvih izložbi je upoznavanje stručne i šire javnosti sa radom nastavnika, saradnika i studenata u savladavanju veština i umetničko-tehničog kreiranja prostora i stvaranja novih i kvalitetnih vrednosti. Ovakve izložbe imaju za cilj da se shvati vrednost i značaj projekta i neophodnosti i potrebe angažovanja arhitekata, a studentima da izlože svoj rad na uvid javnosti.

Svečano otvaranje zakazano je za subotu 14. maja 2011.godine, sa početkom u 21,00 h. u Galeriji DAN u Nišu. Program možete preuzeti ovde.

Pozivaju se svi zainteresovani članovi da posete izložbu i prisustvuju svečanom otvaranju.

25. novembar 2020.