:: Naslovna strana > Vesti >Dani Inženjerske komore Srbije u Kragujevcu

13.05.2010.
Dani Inženjerske komore Srbije u Kragujevcu
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije, regionalnih odbora podsekcije diplomiranih gradjevinskih inženjera, regionalnog centra Kragujevac, 14.05.2010.god. održaće se u okviru manifestacije MAJSKI SUSRETI predavanja na temu Obnovljivi izvori energije i Novi pravci u projektovanju i izgradnji objekata specijalne namene sa aspekta - bolnice i klinički centri.

PROGRAM AKTIVNOSTI

Petak 14.05.2010.god.
sala Hotela Kragujevac

11,30 - Otvaranje:
Jelena Bojović,dipl.inž.građ.- Inženjerska komora Srbije
Tatjana Djordjević, dipl.inž.gradj., potpredsednik Komore
Dr Srđan Matović - predstavnik lokalne samouprave za zaštitu životne sredine
Dr Vasilije Antić, predstavnik minstarstva zdravlja

12,00 - Predavanje - Obnovljivi izvori energije, Predavač: Danijela Božanić, Ministarstvo za prostorno planiranje i izgradnju
Predstavljanje projekta izgradnje sistema za proizvodnju električne energije korišćenjem bio-gasa sa deponije u Jovanovcu (Kragujevac.)
Arhitektonsko-građevinsko rešenje
Izbora opreme i projektovanje instalacija

13,00 - 13.30 - Predstavljanje spozora

13.30 - 14.00 - Predstavljanje spozora

14.00 - 14.15 - Pauza

14.15 - 15.30 Predavanje - Novi pravci u projektovanju i izgradnji objekata specijalne namene sa aspekta - bolnice i klinički centri
Arhitektonsko-građevinskog rešenja
Izbora opreme u objektu i projektovanja svih instalacija
Sastav Jedinice za Implementaciju Projekta (PIU):
- Izvršni direktor - rukovodi projektom - Dr Vasilije Antić - predstavnik Ministarstva zdravlja
- Tehnički direktor - rukovodi tehničkim delovima projekta - Vojin Vuković, dipl.inž.maš.
- Finansijki menadžer - poslovi finansija projekta- Milan Paunović, dipl.inž.el.
- Građevinski inženjer projekta - koordinator KCS (Klinički Centar Srbije, Beograd)Predrag Terzić, dipl.inž.gradj.
- Građevinski inženjer projekta - poslovi obezbeđivanja dozvola, vlasničkih listova za sva četiri klinička centra, građevinski inženjer za KCN., Tatjana Đorđević, dipl.inž.gradj.
- Građevinski inženjer projekta - urbanista, građevinski inženjer za sva četiri klinička centra Dušan Pačić, dipl.inž.gradj.
- Građevinski inženjer projekta - koordinacija statičkih proračuna i operativna koordinacija za sva četiri klinička centra - Koordinator rada svih koordinatora Predrag Nenadić,dipl.inž.gradj.
- Arhitekta projekta - koordinator i arhitekta KCK (Klinički Centar Kragujevac) Jovan Dželetović, ,dipl.inž.arh
- Arhitekta projekta - koordinator i arhitekta KCV (Klinički Centar Novi Sad) Magdalena Sazdevska,dipl.inž.arh

15,30 - 16.00 - predstavljanje spozora
16.00 - 17.00 - Predstavljanje spozora