:: Naslovna strana > Vesti > ECO EXPO 2012 - PRVI BALKANSKI SAMIT EKOLOGIJE (1st BALKAN EKOLOGY SUMIT) - Prva informacija

13.02.2012.
  U organizaciji Udruženja "Zelena eko planeta", održaće se manifestacija ECO EXPO 2012 - PRVI BALKANSKI SAMIT EKOLOGIJE (1st BALKAN EKOLOGY SUMIT), 1 i 2. marta 2012. godine u BELEXPO CENTRU u Novom Beogradu. ECO EXPO 2012 predstavlja izvrsnu priliku za promovisanje proizvoda i usluga, poslovnih prilika i novih tehnologija iz oblasti zaštite životne sredine, obnovljivih izvora energije i energetske efikasnosti. Pozivamo zainteresovane članove Inženjerske komore Srbije da posete manifestaciju. Ulaz je besplatan.

INFORMACIJE ZA AKTIVNO UČEŠĆE NA MANIFESTACIJI ECO EXPO 2012
Ukoliko su članovi Komore ili preduzeća i firme zainteresovane da na manifestaciji učestvuju sa svojim projektom to mogu postići plaćanjem kotizacije organizatoru i to u iznosu od 15.000 RSD + PDV. Kotizacija uključuje: učešće u forumu menadžera i drugom pratećem stručnom programu, mogućnost organizacije B2B sastanaka sa preduzećima kao i zakazivanja razgovora sa predstavnicima Ministarstva životne sredine, rudarstva i prostornog planiranja, Ministarstva za infrastrukturu i energetiku, Sekretarijata za zaštitu životne sredine i Sekretarijata za komunalne i stambene poslove Grada Beograda, Stalne konferencije gradova i opština sa oko 50 lokalnih samouprava, Privredne komore Srbije i ostalih suorganizatora ECO EXPO 2012. Kotizacija podrazumeva besplatni pravni konsalting u vezi sa ekološkom regulativom Republike Srbije, sertifikat o učešću na samitu kao i kompletnu logističko-tehničku podršku.

U okviru manifestacije biće predstavljeni:
1. Berza regionalnih projekcija (prezentacije kompanija)
2. Mogućnost zajedničke realizacije regionalnih projekata (investicioni forum)
3. Najznačajniji regionalni projekti iz oblasti zaštite životne sredine:
- Tetra Pak - prvo postrojenje za kompletnu preradu višeslojne ambalaže za napitke
- Jugo - Impex - prva fabrika elektronskog otpada u bivšoj Jugoslaviji
- B - Recycling - prvi regionalni centar za skladištenje baterija (osim automobilskih)

Fokus Prvog balkanskog samita ekologije ECO EXPO 2012 biće na regionalnoj saradnji u obuhvaćenim oblastima. Većina privrednih komora bivših jugoslovenskih republika organizovaće nastup svojih članova u okviru zajedničkih izložbenih prostora. Očekuje se da će na taj način na samitu nastupiti više od 100 preduzeća iz Regiona, koji danas predstavlja tržište od 25 miliona stanovnika.

Više informacija o ECO EXPO 2012 možete pogledati na sajtu www.ecoexpo.rs

Rok za prijavljivanje aktivnog učešća na manifestaciji je do srede, 15. februara 2012. godine. UDRUŽENJE "ZELENA EKO PLANETA":

Kontakt osobe: Senka Vuković i Ana Vukadinović
e-mail: info@ecoexpo.rs