:: Naslovna strana > Vesti > "Zelena arhitektura - uloga ekoloskih materijala "

13.02.2009.
"Zelena arhitektura - uloga ekoloskih materijala "

Naziv predavanja Zelena arhitektura - uloga ekoloskih materijala
Oblast (šira i uža) Arhitektura Gradjevinarstvo
Ciljne grupe slušalaca Inž.arhitekture(projektanti,izvodjaci), arhitekte, gradjevinski inženjeri Studenti odgovarajucih fakulteta
Rukovodilac predavanja Milica Miletić Šerbedžija, dipl.inž.arh.
Predavači Milica Miletić Šerbedžija, dipl.inž.arh.
Termin održavanja 23. februar 2009. godine, početak: 11,00 časova
Mesto održavanja Savez inženjera i tehničara Srbije, Beograd, Kneza Miloša 9, III sprat
Kratak opis predavanja Predavanje će razmotriti ulogu ekoloških materijala u realizaciji energetski efikasnih, ekoloških ,bioklimatskih objekata.

Klasični proces realizacije objekata obično previđa relacije između objekta, njegovih komponenti, okruženja i onih koji ga koriste. Ovakve zgrade apsorbuju više resursa nego sto je neophodno,negativno utiču na okruženje i stvaraju veliku količinu otpada pa na taj način postaju glavni izvor zagađenja. Zelena arhitektura promoviše objekate koji emituju minimum zagađenja uz minimalne troškove održavanja, a da pritom povećavaju komfor, povoljno utiču na zdravlje i sigurnost ljudi koji zive i rade u njima.

U kontekstu zelene arhitekture biće razmotrena uloga građevinskih materijala, njihov uticaj na okruženje i prirodne izvore kao i način odabira materijala i proizvoda sa ekološkim karakteristikama.
Cilj predavanja i očekivani rezultati Cilj predavanja je:
  • razvoj svesti o značaju primene ekoloških materijala, odgovornosti prema okruzenju i prirodi uopste
  • razvoj svesti o uticaju materijala na zdravlje ljudi i globalnu održivost
  • upoznavanje sa ekološkim materijalima i mogućnostima njihove primne (razlike u odnosu na klasične materijale, raspoloživost, osobine,troskovi koji utiču na izbor materijala).
  • Očekivani rezultati mogu se ogledati u: povećanom obimu upotrebe ekoloških materijala sa kojima se postiže viši nivo kvaliteta prostora za korisnika kao i pozitivnm ekonomskim efektima u svim fazama realizacije objekta (projektovanje, gradnja,održavanje).
Kontakt Svi zainteresovani članovi mogu se prijaviti na e-poštu : milana.milovic@ingkomora.rs
Ostalo Kotizaciju u iznosu od 3,000.00 dinara plaćaju osobe koje nisu članovi Komore i to na tekući račun broj: 160-40916-33

27. novembar 2020.