:: Naslovna strana > Vesti >Stručni skup-tribina "Geološke i geotehničke podloge kao sastavni delovi projektne dokumentacije"

12.10.2007.
  U organizaciji regionalnog odbora podsekcije diplomiranih inženjera ostalih tehničkih struka matične sekcije izvođača radova sa regiona Valjevo održaće se stručni skup-tribina "Geološke i geotehničke podloge kao sastavni delovi projektne dokumentacije" u petak, 19. oktobra 2007. godine sa početkom u 13,00 časova u hotelu "Maljen" na Divčibarama

Uvodna izlaganja
  1. "Geološke i inženjerskogeološke podloge kao osnova za izradu urbanističke dokumentacije.
  2. "Geotehničke podloge kao sastavni delovi projektne dokumentacije"
Izlagač: Novica Petrović dipl.inž.geol. - Pomoćnik sekretara sekretarijata za urbanizam i građevinu - Beograd
Izlagač: Vesna Tahov dipl.inž.geol. - Urbanista-planer - Urbanistički zavod Beograda.
Učesnici u tribini: Predstavnici Departmana za geotehniku pri Rudarsko-geološkom fakultetu u Beogradu

Informativna izlaganja
  1. Geotehnička zapažanja vezana za sanaciju i izgradnju oštećenih objekata od zemljotresa i klizišta na području Kolubarskog okruga
  2. Informacija o geološkim i geotehničkim uslovima gradnje na području Divčibara
Izlagač: Dragan Petrović dipl.inž.geol. - predsednik RO podsekcije dipl.inž.ostalih tehničkih struka matične sekcije izvodjača radova za Region Valjevo

Cilj tribine je da se učesnici upoznaju sa ulogom i značajem izrade geoloških i inženjerskogeoloških podloga kao podloga za izradu urbanističke dokumentacije i geotehničkih podloga kao sastavnih delova projekata gradjevinskih objekata. Posebno će se dati akcenat na primenu važećih propisa koji regulišu ovu oblast: primenu važećih pravilnika i propisa koji regulišu sadržinu inženjerskogeoloških i geotehničkih podloga; uskladjenost Zakona o planiranju i izgradnji objekata sa Zakonom o geološkim istraživanjima; način kontrole sprovodjenja i primene propisa iz ove oblasti itd; zakonske uslove koje treba da ispunjavaju firme koje se bave ovom delatnošću; davanje predloga za unapredjenje stanja u ovoj oblasti.

Pozivamo sve zainteresovane članove da najkasnije do četvrtka 18. oktobra 2007.g. do 14,00 časova prijave svoje učešće na telefon 014/290-415 ili e-mail: ingkomva@ingkomora.org.yu, kontakt osoba: Jasmina Djurdjević.

06. decembar 2020.