:: Naslovna strana > Vesti >Saopštenje Nadzornog odbora o nepravilnostima u posrupku izbora za članove Skupštine Komore

12.06.2008.
Saopštenje Nadzornog odbora o nepravilnostima u postupku izbora za članove Skupštine Komore
  Nadzorni odbor Komore, u vršenju svojih ovlašćenja u kontroli zakonitosti rada Komore, u smislu odredbi člana 26. stav 1. tačka 1. Statuta Komore, a na osnovu prigovora članova Komore, došao je do saznanja da je u postupku za izbor članova Skupštine Komore, koji sprovode izvršni odbori matičnih sekcija, došlo do grube zloupotrebe biračkog prava članova Komore i to na taj način što su NN lica, koristeći jedinstveni matični broj i broj licence članova Komore, glasala umesto članova Komore pod njihovim imenom. Stoga je Nadzorni odbor Komore podneo predlog izvršnim odborima matičnih sekcija da sazovu i održe vanredne sednice izvršnih odbora, razmotre pristigle prigovore članova Komore na izbore za članove Skupštine Komore i preispitaju svoje odluke o izvršenim izborima u matičnim sekcijama.
Imajući u vidu gore navedene nepravilnosti, Nadzorni odbor je mišljenja da su postupak i rezultati izbora za članove Skupštine Komore neregularni, te da bi ih, u cilju zaštite zakonitosti rada Komore, trebalo poništiti.
Nadzorni odbor je o utvrđenim nepravilnostima obavestio i predsednika Skupštine Komore, Upravni odbor, predsednika Suda časti i predsednika Komore.
Radi preduzimanja mera u zaštiti zakonitosti rada Komore, Nadzorni odbor je saglasno svojoj obavezi kao organa koji vrši kontrolu zakonitosti rada Komore, obavestio i nadležno Ministarstvo za infrastrukturu, koje na osnovu člana 133. stav 3. Zakona o planiranju i izgradnji, vrši nadzor nad zakonitošću rada Komore.

01. decembar 2020.