:: Naslovna strana > Vesti > Evropska povelja o prostornom planiranju, obaveze planera i novi svetski poredak, predavanje u Beogradu sa video prenosom u Nišu, Novom Sadu i Subotici

11.12.2015.
Prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije učestvovao je na Prvoj godišnjoj ministarskoj konferenciji
"Regionalno infrastrukturno povezivanje - Koridori za budućnost" i dao intervju povodom održavanja pomenute konferencije

Na poziv In form media i Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije učestvovao je na Prvoj godišnjoj ministarskoj konferenciji "Regionalno infrastrukturno povezivanje - Koridori za budućnost", koja je održana 9. decembra 2015. godine u hotelu Crowne Plaza u Beogradu, a Inženjerska komora Srbije je bila partner konferencije. Konferenciju je otvorila prof. dr Zorana Mihajlović, potpredsednica Vlade Republike Srbije i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture RS, a na istoj su učestvovali i Ivan Brajović, ministar saobraćaja i pomorstva Republike Crne Gore, predstavnici ministarstava iz Srbije, Makedonije, Republike Srpske, zatim zvaničnici Svetske banke i Evropske banke za obnovu i razvoj i ostali uvaženi gosti.

Prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije govorio je o aktivnom učešću Komore u međunarodnim inženjerskim organizacijama, prvenstveno u Evropskom savetu inženjerskih komora čiji je potpredsednik kao i o odličnim odnosima sa komorama u okruženju što je dovelo do potpisavanja akta "Inženjerske inicijative za regionalnu saradnju",  čime se znatno jača uloga naše Komore u zemlji, Evropi i u svetu, a našim članovima se kroz pojednostavljenje procedura olakšava rad na inostranim tržištima. Istakao je  i značaj permanentnog profesionalnog usavršavanja inženjera, upoznavanje sa novim tehnologijama, materijalima i FIDIC procedurama, a kako bi naši inženjeri uspešno odgovorili na izazove modernog poslovanja. Komora je svojim članovima omogućila poručivanje kvalifikovanih elektronskih sertifikata Sertifikacionog tela Privredne komore Srbije preko Internet portala Inženjerske komore Srbije koji je neophodan prilikom predavanja tehničke dokumentacije u digitalnom obliku, a u okviru postupka izdavanja elektronskih građevinskih dozvola. Jedna od veoma značajnih aktivnosti Komore u 2016. godini biće izrada preporuke o cenama i kriterijumima vrednovanja inženjerskih usluga.

Intervju sa prof. dr Dragoslavom Šumarcem, predsednikom Skupštine Inženjerske komore Srbije, koji je objavljen u publikaciji povodom održavanja konferencije "Regionalno infrastrukturno povezivanje - Koridori za budućnost" možete pročitati ovde

Slike sa konferencije "Regionalno infrastrukturno povezivanje - Koridori za budućnost" možete pogledati ovde

01. decembar 2020.