:: Naslovna strana > Vesti > Druga međunarodna konferencija o obnovljivim izvorima električne energije

11.10.2013.
Druga međunarodna konferencija o obnovljivim izvorima električne energije
  Društvo za obnovljive izvore električne energije (DOIEE) pri Savezu mašinskih i elektrotehničkih inženjera i tehničara Srbije (SMEITS) organizuje Drugu međunarodnu konferenciju o obnovljivim izvorima električne energije od 16. do 18. oktobra 2013.g. u Domu inženjera i tehničara "Nikola Tesla", Kneza Miloša 9/III u Beogradu. Konferenciju će otvoriti gospodin dr Aca Marković, predsednik Upravnog odbora EPS-a.

Cilj DOIEE je da ovom konferencijom promoviše naučne ideja i rezultate istraživanja, razvoja i korišćenja obnovljivih izvora električne energije. Pored toga, ciljevi ove konferencije su unapređenje postupaka za korišćenje obnovljivih izvora električne energije kao osnovnih ili dopunskih izvora; informisanje javnosti o obnovljivim izvorima električne energije; promovisanje lokalnih i globalnih interesa u primeni ovih izvora; promovisanje energetske efikasnosti električnih potrošača kao načina smanjivanja potrošnje električne energije.

Konferencija se održava uz podršku Elektroprivrede Srbije, Beograd i Termoelektrane "Nikola Tesla", Obrenovac. Programski sponzori Konferencije su Ministarstvo energetike, razvoja i zaštite životne sredine Republike Srbije, Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, Elektrotehnički fakultet, Beograd, Tehnološko-metalurški fakultet, Beograd, Institut za hemiju, tehnologiju i metalurgiju, Beograd, Inženjerska komora Srbije, Beograd, Privredna komora Srbije, Beograd, Institut tehničkih nauka Srpske akademije nauka, Beograd.

Za sve dodatne informacije možete se obratiti Savezu mašinskih i elektrotehničkih inženjera i tehničara Srbije (SMEITS), Društvu za obnovljive izvore električne energije (DOIEE), Kneza Miloša 7a/II, 11000 Beograd. Tel. 011/3230041, 3031696, tel./faks 3231372.

Detaljnije informacije u vezi konferencije (program, kotizacija, prijava učešća) možete pogledati ovde.

24. novembar 2020.