:: Naslovna strana > Vesti > Počela obuka za energetsku efikasnost zgrada

11.04.2012.
Počela obuka za energetsku efikasnost zgrada
  Inženjerska komora Srbije organizuje prvu obuku iz oblasti energetske efikasnosti zgrada koju pohađa 336 polaznika. Obuka je počela u subotu, 07. aprila 2012. godine u Amfiteatru Mašinskog fakulteta u Beogradu i trajaće do 05. maja 2012. godine. Prvi stručni ispit će se organizovati u junu odnosno prve licence iz ove oblasti će se izdavati u julu 2012. godine.

Na dan početka obuke prisutnima su se obratili prof. dr Dragoslav Šumarac, predsednik Inženjerske komore Srbije, prof. dr Miloš Banjac, pomoćnik ministra za energetiku RS, Dejan Vasović, gradski arhitekta grada Beograda, dr Milorad Milovančević, dekan Mašinskog fakulteta Univerziteta u Beogradu i Aleksandra Damnjanović, pomoćnik ministra za životnu sredinu, rudarstvo i prostorno planiranje, koji su istakli značaj ovog projekta.
Obuci su prisustvovali Dušanka Sremački, pokrajinski sekretar za urbanizam, graditeljstvo i zaštitu životne sredine, predstavnici Saobraćajnog instituta CIP, Mašinoprojekt kopringa i ostali uvaženi gosti.

U subotu, prvo predavanje je održala Aleksandra Damnjanović, pomoćnik ministra za životnu sredinu, rudarstvo i prostorno planiranje. Nakon toga predavanje su održale prof. dr Milica Jovanović Petrović i Mila Pucar. Predavanja su nastavljena i u nedelju, a predavači su bili doc. dr Dušan Ignjatović, prof. dr Ana Radivojević i doc. dr Aleksandar Rajčić.

Obuka se nastavlja 21. aprila 2012. godine, po predviđenom rasporedu koji je objavljen na sajtu Komore.

29. novembar 2020.