:: Naslovna strana > Vesti > 14. Dani arhitekture Niša

08.10.2013.
14. Dani arhitekture Niša
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije - regionalnih odbora podsekcija diplomiranih inženjera arhitekture Regionalnog centra Niš i Društva arhitekata Niša, u periodu od 15.10. do 01.12.2013. godine održaće se manifestacija 14. Dani arhitekture Niša.
Manifestacije se održava u galeriji Društva arhitekata Niša, Generala Milojka Lešjanina 52.

Tradicionalna manifestacija "Dani arhitekture Niša" održava se po četrnaesti put i biće predstavljeno šest izlobi, praćenih uvodnim predavanjima koja za cilj imaju da stručnoj javnosti upotpune prikaz postavki. U okviru 14 Dana arhitekture Niša biće organizovana i četvoronedeljna studenska radionica koja za cilj ima da afirmiše arhitekturu Moderne. Radovi sa studenske radionice biće predstavljeni javnosti kao posebna izložba na zatvaranju manifestacije.
Kompletan program Dana arhitekture Niša možete preuzeti ovde.

Ovogodišnji, četrnaesti Dani arhitekture Niša, počeće sa premijernom postavkom, prve samostalne izložbe, najpoznatijeg bračnog i arhitektonskog para, Milenije i Darka Marušića. Bračni par Marušić je u svojoj karijeri isprojektovao i realizovao na stotine objekata a pojedinačno i zajedno su dobitnici više desetina strukovnih i društevnih nagrada i priznanja. IZLOŽBA ARHITEKTURE Milenije i Darka Marušića na 27 panoa predstavlja samo mali ali reprezentativan prikaz bogatog arhitektonskog opusa ovog istaknutog para.

Svečano otvaranje 14 DANA ARHITEKTURE NIŠA je zakazano u utorak 15. oktobra 2013.g. sa početkom u 19 časova u Galeriji Društva arhitekata Niša.
r Ovako koncipirana manifestacija ima za cilj da se na temeljan način kroz prikaz više izložbi, praćenim predavanjima, upozna arhitektonsku i ostalu javnost sa trenutnim stanjem u arhitekturi, ali i da se osvrne na arhitektonsku baštinu našeg podneblja.

Pozivaju se svi zainteresovani članovi da posete izložbe i učestvuju u realizaciji pratećeg programa manifestacije.

25. novembar 2020.