:: Naslovna strana > Vesti >"Strategija razvoja širokopojasnih telekomunikacionih mreža AP Vojvodine za period 2007. - 2010.godine" u Subotici

07.04.2008.
  U organizaciji Regionalnog Odbora Inženjerske komore Srbije podsekcije diplomiranih inženjera elektrotehnike sa regiona Subotica i Pokrajinskog sekreterijata za privredu AP Vojvodine, održaće se

Prezentacija Strategije sa Panel raspravom na temu:

ČETVRTAK, 10. april 2008. godine, u Subotici
OTVORENI UNIVERZITET, sala 213 l sprat
Trg Cara Jovana Nenada 15
početak: 11,00 časova

PROGRAM:
  • 11,00 - 11,30 "Prezentacija Strategije" Siniša Isakov , Pomoćnik Pokrajinskog sekretara za privredu, saobraćaj i telekomunikacije, Mr Mirjana Kranjac, dipl.inž.el. i tim koji je bio angažovan na izradi Projekta Strategije razvoja
  • 11,30 - 13,00 h Panel diskusija
Prezentacija ima osnovni cilj upoznavanje projektanata sa strategijom razvoja širokopojasnih telekomunikacionih mreža u Vojvodini do 2010. godine, sa osvrtom i diskusijom na probleme na koje projektanti nailaze prilikom izrade telekomunikacionih projekata i sa mogućim rešenjima za ove probleme.
Od učesnika očekujemo da pored prepreka na koje nailaze u radu predlože mere i akcije koje bi trebalo preduzeti na njihovom otklanjanju i stvaranju boljih uslova za rad i ulaganje u telekomunikacione mreže.

Predlozi koje očekujemo od učesnika trebalo bi posebno da budu usmereni:
  • Predloge mera za pojednostavljenje procedura za dobijanje dozvola za gradnju.
  • Predloge za izmenu Zakona o izgradnji i Zakona o telekomunikacijama.
  • Predloge mera za podsticanje razvoja telekomunikacija u AP Vojvodini.
Pozivamo sve zainteresovane članove da najkasnije do srede 09.04.2008 godine do 16 časova prijave svoje prisustvo na telefon: 024/671525 ili e-poštu: ingkomsu@ingkomora.org.yu (navesti ime, prezime i broj licence), kontakt osoba: Nada Vukmirica.

01. decembar 2020.