:: Naslovna strana > Vesti >Opšti javni i anonimni konkurs za izradu idejnog arhitektonsko-urbanističkog rešenja kombinovanih dečjih ustanova u Beogradu

05.10.2010.

Gradska uprava Grada Beograda, Agencija za investicije i stanovanje raspisuje OPŠTI JAVNI I ANONIMNI KONKURS ZA IZRADU IDEJNOG ARHITEKTONSKO-URBANISTIČKOG REŠENjA KOMBINOVANIH DEČJIH USTANOVA U BEOGRADU. Konkurs počinje da teče od 4. oktobra 2010. godine. Rok za predaju radova je 30 dana od dana raspisa konkursa, odnosno do 4. novembra 2010. godine do 15,00 časova. Detaljnije informacije u vezi Konkursa možete pogledati u nastavku teksta.

Organizator:
Gradska uprava grada Beograda - Agencija za investicije i stanovanje u saradnji sa Gradskom upravom grada Beograda - Sekretarijat za dečju zaštitu, Savezom arhitekata Srbije i Društvom arhitekata Beograda

Karakter konkursa Po vrsti konkurs je opšti i javni.
Prema zadatku konkurs je arhitektonsko-urbanistčki.
Po obliku konkurs je jednostepeni.
Prema načinu i predaji rada konkurs je anonimni.

Zadatak konkursa
Zadatak konkursa je izrada idejnog arhitektonsko-urbanističkog rešenja dečijih ustanova:
  1. KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA 6, GO NOVI BEOGRAD, deo bloka 12, ulica Grčka bb, Bežanijska kosa,
  2. KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA 11, GO NOVI BEOGRAD, blok 61, ulica Vojvođanska bb, Bežanijska kosa,
  3. KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA U UNIVERZITETSKOM NASELjU, GO NOVI BEOGRAD, blok 67, ulica Milutina Milankovića bb,
  4. KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA U NASELjU STUBLINE, GO OBRENOVAC.
  5. KOMBINOVANA DEČJA USTANOVA U NASELjU BANjICA, GO VOŽDOVAC, ulica Baštovanska.
Konkursom se moraju obraditi svih 5 lokacija.

Konkursni uslovi
Pravo učešća na konkursu imaju sva fizička i pravna lica sa teritorije Republike Srbije koji u svom timu imaju najmanje jednog diplomiranog inženjera arhitekture sa licencom odgovornog projektanta.

Podloge
Konkursni materijal učesnici konkursa mogu podići ili naručiti na adresi: Grad Beograd, Agencija za investicije i stanovanje, Trg Nikole Pašića 6, 11000 Beograd, 6. sprat, soba 615 svakog radnog dana od 10 do 12 časova.
Podloge su besplatne uz obavezu popunjavanja pristupnog formulara.
Na konkursu mogu učestvovati samo oni pojedinci ili grupe koji su zvanično podigli podloge i popunili pristupni formular.

Rokovi Konkurs počinje da teče od 4.oktobra 2010. godine.
Rok za predaju radova je 30 dana od dana raspisa konkursa, tj. do 4. novembra 2010. godine do 15 časova.

Radovi koji stignu posle ovog roka neće biti razmatrani.
Žiri će završiti sa donošenjem odluke o najboljim radovima do 16. novembra 2010. godine.

Nagrade
Ukoliko do utvrđenog roka pristigne najmanje 10 radova koji odgovaraju propozicijama konkursa dodeliće se sledeće nagrade u neto iznosu: PET RAVNOPRAVNIH NAGRADA PO 200.000,00 dinara

Žiri Konkursa
Predsednik žirija: Dejan Vasović, pomoćnik gradonačelika - Gradski arhitekt, i članovi: Predrag Urdarević, dipl.inž.arh., predstavnik investitora - Agencija za investicije i stanovanje, Ana Krsmanović, dipl.inž.arh., predstavnik uprave - Sekretarijat za dečju zaštitu, Nemanja Radusinović, dipl.inž.arh., predstavnik Saveza arhitekata Srbije, Zorica Savičić, dipl.inž.arh., predstavnik Društva arhitekata Beograda. Kontakt telefoni za informacije: 3216-114 i 3216-154.

24. novembar 2020.