Sekcije >

Upravni odbor >>
Nadzorni odbor >>

Poslednje predavanje

Priključenje objekta na telekomunikacionu infrastrukturu i strukturno kabliranje
Mr Branislav Jovalekić, dipl. inž.el
Darko Mirković, dipl.inž. el
Saša Stamenković, dipl. inž. el
Predrag Stanić, dipl.inž el.
Mirjana Jarić-Ćirić, dipl.inž.el.

Energetska efikasnost

Obrazac prijave za izdavanje licence
Mirovanje članstva
Inženjerska komora Srbije - Matična sekcija urbanista je sponzor elektronske publikacije o urbanom dizajnu koju možete pogledati na sajtu www.urbandesign.rs
YouTube kanal Komore

:: Naslovna strana > Vesti >Redovni godišnji skup Sekcije urbanista Inženjerske komore Srbije

05.10.2007.
Redovni godišnji skup Sekcije urbanista Inženjerske komore Srbije
  Poštovanim koleginicama i kolegama,

Mnogi od vas se sećaju kako smo se redovno okupljali na Komunikacijama, savetovanju JUGINUS-a, jugoslovenskim susretima planera i urbanista, URBANEKS-u i drugim sličnim manifestacijama. Na žalost, oni koji su to nekada uspevali redovno da organizuju, danas su, opterećeni borbom za opstanak u poslu, ekonomskim teškoćama ili nečim drugim, skoro svi odustali - i urbanisti više nemaju svoj redovni skup na kojem bi se sastali, razmenili iskustva, dogovorili se nešto ili nešto naučili.
Zbog toga je na Izvršnom odboru Matične sekcije urbanista Inženjerske komore Srbije doneta Odluka da se ustanovi i redovno održava stručni skup urbanista Srbije. Prvi skup, ukoliko sve pripreme proteknu u redu, biće održan početkom marta 2008. godine.

Zbog toga vas sve molimo da primite k znanju da je otvoren javni poziv i konkurs za autore - izlagače na skupu, a uz to i za ime i logo skupa.

Javite nam elektronskom poštom (urbanisti@ingkomora.org.yu) o vašoj ličnoj spremnosti da na skupu učestvujete tako što ćete pripremiti problemsku prezentaciju jednog vašeg plana ili adekvatnog primera iz prakse - zajedno sa vašim kontakt telefonom. (Napomena - ovo je za sada samo anketa i nije zvanična prijava za učesnika).

Pošaljite elektronskom poštom (urbanisti@ingkomora.org.yu) vaš predlog imena i logo skupa (format jpeg, maksimum 800/120 piksela, 72 dpi).

Učesnike skupa će izabrati IO tako što će određen broj kolega pozvati da izlože svoje radove, a ostale će izbarati između prijavljenih.
Konkurs je, naravno, bez nagradnog fonda - sva uključenja i svi doprinosi su dobrovoljni, jer smatramo da je dovoljan benefit za sve nas ako uspemo da se redovno sastajemo, razmenjujemo iskustva i uspešno komuniciramo na sve teme koje su nam profesionalno aktuelne i zanimljive.

Kroz detalje koje smo do sada utvrdili, sagledaćete okvirnu koncepciju skupa urbanista Srbije:
  • tema: metode, problemi i rešenja na primerima iz godišnje urbanističke produkcije
  • model: plenarne prezentacije, radioničke diskusije
  • prateći program: sajam godišnje produkcije članova (prezentacija plana i izložbeni list 70/100)
  • priprema: regionalni odbori, plus autori - članovi Sekcije
  • učestalost: redovno, jednom godišnje, početkom marta
  • trajanje: tri dana, plus sednica IO
  • broj učesnika: 160 - 180 (po redosledu prijavljivanja nakon zvaničnog poziva IO)
  • mesto: Vršac (u saradnji sa pokrajinskim Sekretarijatom)
  • troškovi koje pokriva Sekcija: dva noćenja i pansion za učesnike, sva tehnika i sale

25. oktobar 2014.

Predlozi i sugestije
Kako unaprediti sajt Komore?
Vaš odgovor: