:: Naslovna strana > Vesti > U ponedeljak 02.jula 2012.god., svečano je otvorena Regionalna kancelarija Inženjerske komore Srbije u Novom Sadu

5.7.2012.
  U ponedeljak 02.jula 2012.god., svečano je otvorena Regionalna kancelarija Inženjerske komore Srbije u Novom Sadu. Kancelarija se nalazi u užoj gradskoj zoni, u ulici Danila Kiša br.3, u Novom Sadu. Nakon kupovine poslovnog prostora za potrebe Regionalnog centra Niš, koji je prvi dobio stalnu adresu, ovo je druga kancelarija koja je kupljena u februaru ove godine. Od tad su trajali radovi na opremanju i privođenju nameni a rezultat je veoma moderan i funkcionalan prostor koji će zadovoljiti potrebe članova komore sa teritorije regionalnog centra Novi Sad. Pre početka ceremonije svečanog otvaranja, u novim prostorijama, održana je 42. redovna sednica Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije. Na svečanom otvaranju, predsednik Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslav Šumarac, tom prilikom podsetio je mnogobrojne ugledne goste i inženjere regionalnog centra Novi Sad, da je to druga kancelarija koja je kupljena nakon što je Upravni odbor doneo odluku o nabavci poslovnih prostora za potrebe regionalnih centara IKS-a. Svečanom otvaranju prisustvovali su članovi Upravnog i Nadzornog odbora, potpredsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije, predstavnici Pokrajinskog sekretarijata za arhitekturu, urbanizam i graditeljstvo, dekani tehničkih fakulteta sa saradnicima, direktori javnih preduzeća, predstavnici uglednih firmi, strukovnih udruženja kao i članovi regionalnih odbora Kragujevca, Niša, Valjeva i Kraljeva. Nakon uvodnog izlaganja člana Upravnog odbora Mr Radoslava Lekića , svečanost je nastavljena prigodnim muzičkim programom. Potpredsednik Komore Tatjana Đorđević, u ime inženjera regionalnog centra Niš, predala je poklon - plaketu sa likom cara Konstantina potpredsedniku Skupštine g-dinu Milanu Kasalici i poželela uspešan rad kancelarije kao i nastavak saradnje i prijateljskih odnosa inženjera Novog Sada i Niša. Na kraju, prisutnima se obratila Dušanka Sremački, Pokrajinski sekretar za arhitekturu, urbanizam i graditeljstvo koja se zahvalila Inženjerskoj komori Srbije na uspešnoj saradnji i zvanično otvorila regionalnu kancelariju u Novom Sadu.

Galeriju slika možete pogledati ovde.

27. novembar 2020.