:: Naslovna strana > Vesti > Sajam RENEXPO Western Balkans

05.06.2014.
Sajam RENEXPO Western Balkans
  Prvi međunarodni sajam i konferencije o obnovljivim izvorima energije i energetskoj efikasnosti Renexpo Western Balkans održaće se od 11. - 12. juna 2014. godine u Sava centru, Beograd.

Međunarodni sajam i konferencije o obnovljivim izvorima energije i energetskoj efikasnosti, RENEXPO Western Balkans predstavlja prvi događaj ovakve vrste u Srbiji koji će povezati domaće i međunarodne eksperte iz cele Evrope. Tokom dvodnevne konferencije Beograd će postati regionalni centar razvoja i promocije obnovljivih izvora energije i energetske efikasnosti u izgradnji i renoviranju.

RENEXPO Western Balkans povezuje projektne partnere i lidere u industriji, a ujedno predstavlja veoma važnu platformu za profesionalnu razmenu znanja i iskustva. RENEXPO Western Balkans Konferencije će se održati istovremeno sa RENEXPO Western Balkans sajmom. Ovaj inovativni skup konferencija će biti održan u periodu od dva dana, paralelno sa sajmom. Program i detaljne informacije u vezi Međunarodnog sajma i konferencije o obnovljivim izvorima energije i energetskoj efikasnosti nalaze se na sajtu http://www.renexpo-belgrade.com/start

Prethodnih godina ostvarili smo značajan napredak u ostvarenju osnove za strateško planiranje i primenu energetskih efikasnosti. Usvojeni su brojni zakoni i propisi, razvijaju se nacionalni i lokalni planovi, dok su instrumenti kao što su nacionalna tipologija zgrada i mrežni sistem upravljanja podacima već u funkciji i intenzivno se koriste. Na ovom sajmu stručnjaci iz celog sveta će se sastati kako bi obezbedili efikasno prenošenje znanja iz istraživanja i razvoja u samu struku i industriju.

Inženjerska komora Srbije će se predstaviti na štandu sa svojim partnerima, program kao i agendu Konferencije koja će se održati 11. juna 2014. godine možete pogledati ovde.
Na ovoj konferenciji neće biti PowerPoint prezentacija. Umesto toga, gosti će voditi diskusije u opuštenoj atmosferi okruglog stola. Neke od tema ove konferencije su: uticaj Zakona i propisa o energetskoj efikasnosti na tržište, napredak u primeni energetske efikasnosti na svim nivoima vlasti, primena odredjenih instrumenata kao osnove za strateško donošenje odluka u javnom i privatnom sektoru i dr. Fokus će biti na intenzivnom uključivanju publike u diskusiju. Poželjno je aktivno učestvovanje. Konferencija će biti vođena na srpskom i engleskom, uz simultani prevod.

Ulaz na Sajam je besplatan uz prethodnu registarciju. Link za registraciju je: http://www.renexpo-belgrade.com/550.html

05. decembar 2020.