:: Naslovna strana > Vesti >Izložba iz Beča: Modeli stanovanja – Eksperiment i svakodnevni život

05.03.2010.
Izložba iz Beča: Modeli stanovanja - Eksperiment i svakodnevni život
  Izložba iz Beča: Modeli stanovanja - Eksperiment i svakodnevni život, održaće se u petak, 05. marta 2010. godine u Beogradu, Muzej Istorije Jugoslavije, Botićeva broj, sa početkom u 19,00 časova. Predsednik Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslav Šumarac, otvoriće pomenutu izložbu, istog dana u 19,00 časova. Izložba je organizovana u okviru manifestacije BINA - Beogradska Internacionalna Nedelja Arhitekture, koja se po peti put održava, u organizaciji Društva arhitekata Beograd (www.bina.rs)i Kulturnog centra Beograd.

U susret majskoj Beogradskoj internacionalnoj nedelji arhitekture BINA 2010, koju petu godinu zaredom realizuju Kulturni centar Beograda i Društvo arhitekata Beograda, u Muzeju 25. maj, od 5. marta do 11. aprila 2010, održaće se izložba "Stambeni modeli: eksperimenti i svakodnevica".

Kustosi Oliver Elser (Nemačka) i Majkl Riper (Austrija) izabrali su 11 karakterističnih primera socijalnog stanovanja koji prikazuju kako eksperimenti u arhitekturi mogu uticati na svakodnevni život stanovnika. Težište izložbe nisu sami objekti i njihove arhitekte, nego lična iskustva onih koji u tim objektima stanuju.

Izložba se prikazuje do 11. aprila 2010. godine u Muzeju istorije Jugoslavije, Botićeva 6, Beograd.

Više informacija o izložbi možete pogledati ovde

02. decembar 2020.