:: Naslovna strana > Vesti >Sajam nameštaja i građevinarstva "DOMEXPO" u Kragujevcu

05.03.2010.
Sajam nameštaja i građevinarstva "DOMEXPO" u Kragujevcu
  Predsednik Komore prof. dr Dragoslav Šumarac, otvorio je Sajam građevinarstva i nameštaja, "DOMEXPO2010", 03. marta 2010. godine u Kragujevcu. Inženjerska komora Srbije je ove godine pokrovitelj sajma zajedno sa Privrednom komorom Kragujevca. Komora se predstavila pod motom "ULAGANJE U BUDUĆNOST" , na štandu sa renomiranim firmama iz oblasti građevinarstva čiji su asortiman oprema i sitemi za korišćenje obnovljivih izvora energije. Pozivajući se na američku privrednu praksu, D. Šumarac je rekao da se investitori u Americi najpre interesuju u kakvom je stanju autoindustrija i građevinarstvo neke regije, jer je to pokazatelj u kakvom je stanju celokupna privreda. Ako su one zdrave, onda su i zdrave druge privredne grane.

Pored mnogobrojnih gostiju i članova Komore, bili su prisutni i članovi Upravnog odbora i Skupštine Komore, izlagači, predstavnici medija i dr. Prisutne su pozdravili i direktor Sajma, Đorđe Đelić, Nebojša Vasiljević, član gradskog veća grada Kragujevca za investicije i razvoj i Bartosz Sliwa, predstavnik "Fijat automobili Srbije".

Istog dana, Bartosz Sliwa, predstavnik "Fijat automobili Srbije" održao je prezentaciju "Projekt rekonstrukcije Zastave u Kragujevcu".

I narednih dana trajanja Sajma, posetioci će imati priliku da prisustvuju predavanjima na temu obnovljivih izvora energije i solarne energije. Članovima Komore obezbeđene su besplatne ulaznice za sve dane trajanja Sajma.

Detaljnije informacije o Sajmu biće objavljene u 18. broju Glasnika Komore.

Slike možete pogledati ovde

25. novembar 2020.