:: Naslovna strana > Vesti >Održana promocija knjige "Najznačajniji naučni i stručni radovi Nikole Hajdina u komentarima inostrane literature"

04.11.2009.
  Inženjerska komora Srbije, uz podršku Instituta tehničkih nauka Srpske akademije nauka i umetnosti, organizovala je promociju knjige "Najznačajniji naučni i stručni radovi Nikole Hajdina u komentarima inostrane literature", 27. oktobra 2009. godine, u okviru 54. Međunarodnog beogradskog sajma knjiga.

Na promociji su govorili autori knjige, prof. dr Dragoslav Šumarac, prof. dr Bratislav Stipanić i prof. dr Nenad Marković, koji su istakli značajan doprinos Nikole Hajdina ugledu srpskog inženjerskog graditeljstva u svetu, kroz naučne i stručne radove.

Promociji je prisustvovao i akademik Nikola Hajdin, predsednik Srpske akademije nauka i umetnosti, obrativši se rečima: "Knjiga ne sadrži nikakve ocene. Od prve do poslednje strane daju se citati iz inostranih publikacija ili štampe, koje govore o kvalitetu mog rada, bilo pisanog, bilo konstrukcija. U knjizi nije ništa posebno izdvojeno, sve je jednako tretirano, uz iznošenje dovoljnog broja dokaza. Međutim, ja bih istakao - mostove sa kosim zategama koji su apsolutno dominantan sistem u svetu i predstavljaju nastavak pionirskog rada onih koji su to počeli da rade, pa do današnjih dana, među kojima, bez lažne skromnosti, se nalazi i moje ime."

Pored autora knjige i predsednika Srpske akademije nauka i umetnosti, promociji su prisustvovali direktori građevinskih preduzeća, profesori sa Građevinskog i Arhitektonskog fakulteta u Beogradu i ostali uvaženi gosti.

Zahvaljujući Institutu tehničkih nauka SANU i akademiku Nikoli Hajdinu, knjige sa potpisom profesora Hajdina uručene su gostima promocije.

Galeriju slika možete pogledati ovde.

03. decembar 2020.