:: Naslovna strana > Vesti > Saopštenje članovima Inženjerske komore Srbije

03.12.2015.
RAZMIŠLJAJ O BUDUĆNOSTI
Otvoren je JAVNI POZIV
generaciji mladih talenata iz različitih disciplina da evropskoj publici prikažu svoje ideje o budućnosti gradova i arhitekture

Beogradska Internacionalna Nedelja Arhitekture (BINA) zajedno sa nosiocem projekta Muzej za arhitekturu i dizajn (MAO) iz Slovenije i timovima učesnika iz 13 evropskih zemalja osvojila je grant Kreativne Evrope - Podrška evropskim platformama (2014-2020) za platformu Future Architecture/FuturA. FuturA je platforma koji umrežava arhitektonske muzeje, festivale i nevladine organizacije sa namerom da promoviše/predstavi rad i način promišljanja generacije arhitekata, planera, inženjera, naučnika, umetnika i kustosa koji u ovom trenutku osvajaju scenu i koji će modelovati okruženja u kome živimo. U žiži interesovanja dvogodišnjeg programa (2016/2017), koji će se realizovati kroz niz izložbi, konferencija, predavanja i radionica, su aktuelne teme savremene arhitekture: održivost, alternativni izvori energije, novi građevinski materijali, interdisciplinarna i intersektorska saradnja u okviru procesa projektovanja i realizacije, participacija građana.Platforma FuturA objavila je JAVNI POZIV za ideje. Zainteresovani se pozivaju da se uključe u konkurs i predstave širokoj evropskoj publici svoja, nova i sveža viđenja arhitekture koja dolazi. Konkurs je otvoren do 20.12.2015. godine.

Svi detalji o JAVNOM POZIVU, nalaze se na sajtu platforme Future Architecture/FuturA http://futurearchitectureplatform.org/

Platformu FuturA čini 14 partnera:
Arhitektonski muzeji: Muzej za arhitekturu i dizajn (MAO), Ljubljana, Slovenija; Muzej MAXXI, Rim, Italija; Arhitektonski muzej , Bazel, Švajcarska; Arhitektonski muzej, Vroclav, Poljska;

Arhitektonski festivali: Oris kuća arhitekturu, Zagreb,Hrvatska; Nedelja arhitekture, Priština, Kosovo; Nedelja arhitekture, Tirana, Albanija; Beogradska internacionalna nedjelja arhitekture, Beograd, Srbija; Arhitektonski festival, Kopenhagen, Danska; Trijenale arhitekture, Lisabon, Potugalija; CANactions, Kijev, Ukrajina;

Arhitektonske organizacija: Zavod Ark, Ljubljana, Slovenija; Ruby Press, Berlin, Nemačka; Kuća arhitekture, Grac, Austrija.

27. novembar 2020.