:: Naslovna strana > Vesti > Održana Deveta redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije

02.11.2015.
Održana Deveta redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije

U petak, 30. oktobra 2015. godine, održana je Deveta redovna sednica Skupštine Inženjerske komore Srbije u prostorijama Komore u Beogradu. Sednici je prisustvovalo 80 od 117 članova Skupštine. Pored članova Skupštine sednici su prisustvovali prof. dr Milisav Damnjanović, dipl. inž. arh., predsednik Inženjerske komore Srbije i predsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, Latinka Obradović, dipl. građ. inž., potpredsednik Upravnog odbora Inženjerske komore Srbije, prof. dr Vlastimir Radonjanin, dipl. građ. inž., predsednik Nadzornog odbora Inženjerske komore Srbije, članovi Upravnog i Nadzornog odbora Komore, tužilac i branilac Suda časti. Sednicom je predsedavao predsednik Skupštine Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslav Šumarac, dipl. građ. inž.

Na Devetoj redovnoj sednici Skupštine Inženjerske komore Srbije usvojen je Zapisnik sa Osme redovne sednice Skupštine i članovi Skupštine upoznali su se sa Izveštajem Radne grupe Ministarstva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture o izvršenom nadzoru nad zakonitošću rada Inženjerske komore Srbije.

Takođe, na Devetoj redovnoj sednici Skupštine Inženjerske komore Srbije donete su sledeće odluke:

• Odluka o izmenama i dopunama Statuta Inženjerske komore Srbije.
  • Odluka o rebalansu Finansijskog plana Inženjerske komore Srbije za 2015. godinu.
  • Donet je Plan i programa rada Inženjerske komore Srbije za 2016. godinu.
  • Donet je Finansijski plan Inženjerske komore Srbije za 2016. godinu.
  • Usvojen je Izveštaj o radu Suda časti Inženjerske komore Srbije u 2015. godini.
  • Usvojen je Izveštaj o radu Radne grupe za sprovođenje zajedničkog evropskog programa usavršavanja u 2015. godini.
  • Donet je program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije za 2016. godinu, i to:
    • Program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije za 2016. godinu iz oblasti zajedničkog evropskog programa obuke i
    • Program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije za 2016. godinu iz oblasti nacionalnog programa obuke.

Fotografije sa Devete redovne sednice Skupštine možete pogledati ovde

27. novembar 2020.