:: Naslovna strana > Vesti >Održana prezentacija Nacrta zakona o uređenju prostora, građevinskom zemljištu i izgradnji

02.03.2009.
  U organizaciji Inženjerske komore Srbije i Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja, održana je prezentacija Nacrta zakona o uređenju prostora, građevinskom zemljištu i izgradnji, 27. februara 2009. godine u Svečanoj sali Građevinskog fakulteta u Beogradu. Skupu je prisustvovalo preko 120 gostiju iz cele Srbije, među kojima su bili predstavnici relevantnih institucija, preduzeća, regionalnih odbora, članovi Skupštine Inženjerske komore Srbije, medija i ostali uvaženi gosti. Ispred Ministarstva životne sredine i prostornog planiranja, prisustvovali su pomoćnici ministra Aleksandra Damnjanović - Petrović i Nebojša Janjić i šef odseka za normativne poslove, građevinsko zemljište i legalizaciju, Milija Đalović.

Prisutne su pozdravili predsednik Inženjerske komore Srbije, prof. dr Dragoslav Šumarac, Aleksandra Damnjanović - Petrović i Nebojša Janjić, pomoćnici ministra. Prof. dr Dragoslav Šumarac je održao prezentaciju vezanu za primedbe Inženjerske komore Srbije na radnu verziju Nacrta zakona o uređenju prostora, građevinskom zemljištu i izgradnji. Istakao je neophodnost promene Zakona kao i da će Inženjerska komora Srbije dati punu podršku Ministarstvu u promeni postojećeg Zakona. Na Skupu je zaključeno da će Upravni odbor na narednoj sednici razmatrati sve primedbe pristigle od članova Komore i Izvršnih odbora matičnih sekcija i kao takve objediniti ih i uputiti Ministarstvu životne sredine i prostornog planiranja. Pomenute primedbe biće objavljene i na Internet sajtu Komore.

Nakon toga, Aleksandra Damnjanović - Petrović, prezentovala je Nacrt zakona o uređenju prostora, građevinskom zemljištu i izgradnji.

Po završenoj prezentaciji Nacrta zakona, održana je diskusija u kojoj su učestvovali predstavnici institucija, preduzeća, članovi Skupštine Inženjerske komore Srbije i drugi gosti.

Slike sa Skupa možete pogledati ovde.

26. novembar 2020.