Početna strana  
 O Komori >
 Baza propisa
 Akti Komore
 Sud časti >
 Izvršni odbori >
 Veća
 Regionalni odbori
 Stručni ispiti
 Permanentna obuka
 Regionalne kancelarije >
 Izdavanje licenci >
 Registar
 Članovi >
 Vesti i događaji >
 Osiguranje članova
 Glasnik IKS >
 Postanite član Komore
 Linkovi
 Kontakt
 
Informacije sa sednica
Skupštine >>
Upravnog odbora >>
Nadzornog odbora >>

Videoteka predavanja



Materijali sa predavanja
Permanentna obuka
(bodovana predavanja)
Permanentno usavršavanje
(po starom programu)
Program regionalnih odbora


Brzi linkovi
Najčešća pitanja i odgovori
Katalog srpskih standarda i srodnih dokumenata
Informacije o članarini
Postupak za izdavanje licence
Zahtev za promenu ličnih podataka
Mirovanje članstva
 
:: Naslovna strana > Prezentacije, predavanja, kursevi, seminari, okrugli stolovi > OSTALO > Deseti tradicionalni skup-tribina:
Geološke i...
 
Prezentacije,predavanja,kursevi,seminari,okrugli stolovi 
Prijava 
OSTALO 
Šifra 7248
Naziv Deseti tradicionalni skup-tribina:
Geološke i inženjerskogeološke podloge kao sastavni delovi prostornih i urbanističkih planova i
Geotehničke podloge kao sastavni deo glavnih građevinskih projekata - zakonska regulativa i praksa
Ciljne grupe 391, 392, 393, 100, 200, 201, 202, 203, 300, 301, 302, 381, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 491, 492, 493, 400, 401, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 418, 800, 812.
Oblast Geološke i inženjerskogeološke podloge kao osnove za izradu plansko - urbanističke dokumentacije i geotehničke podloge kao sastavni delovi projektne dokumentacije.
Predavači Prof.dr Gordana Hadži Niković, dipl.inž.geol.
Saša Todorović, dipl.inž.geol.
Biljana Marjanović, dipl.inž.geol.
Bogdan Petrović, dipl.inž.geol.
Doc.dr Zoran Radić, dipl.inž.geol.
Prof.dr Slobodan Ćorić, dipl.gradj.inž.
Prof.dr Dragoslav Rakić, dipl.inž.geol.
Dr Zoran Berisavljević, dipl.inž.geol.
Mr Vesna Tahov, dipl.inž.geol.
Branko Jelisavac, dipl.inž.geol.
Nenad Krstivojević, dipl.građ.inž.
Velizar Nikolić, dipl.inž.geol.
Srdjan Milenković, dipl.inž.geol.
Novica Petrović, dipl.inž.geol.
Program Prvi deo:
  • 10.30 – 10.35 - Otvaranje tribine;
Dragan Petrović, dipl.inž.geol., predsednik RO podsekcije dipl.inž.ostalih tehničkih struka Matične sekcije projektanata;
  • 10.35 – 11.20 - Inženjerskogeološke i geotehničke podloge glavna preventiva nastanku šteta od klizišta na objektima (infrastrukturnim i ostalim objektima),
Prof.dr Gordana Hadži Niković, dipl.inž.geol.;

Drugi deo:
  • 12.00 – 15.00 – Ostala izlaganja-primeri iz prakse:
  1. “Principi izrade listova Osnovne inženjerskogeološke karte (OIGK) za područje Republike Srbije, na primeru lista Gornji Milanovac, sa dinamikom izrade“, „Principi izrade inženjerskogeoloških podloga za potrebe prostornih planova opština u Republici Srbiji, na primeru opštine Ljubovija“- Saša Todorović, dipl.inž.geol.;
  2.  “Inženjerskogeološka i geotehnička istraživanja za projektovanje teretne obilazne pruge Beli potok-Vinča-Pančevo” – Biljana Marjanović, dipl.inž.geol.;
  3.  “Inženjerskogeološki uslovi izrade izmena i dopuna Plana generalne regulacije za naselje Krupanj do 2025.g.” – Bogdan Petrović, dipl.inž.geol.;
  4. Realizacija projekata sanacije klizišta u Srbiji tokom 2016.g. sa osvrtom na geotehničku dokumentaciju – Doc.dr Zoran Radić, dipl.inž.geol.;
  5. “Geotehnički aspekti primene mikrošipova” – Prof.dr Slobodan Ćorić, dipl.građ.inž.; Prof.dr Dragoslav Rakić, dipl.inž.geol.
  6. “Geotehnički aspekti izgradnje kosina na Koridoru 10-Autoput E75 I E80 – Dr Zoran Berisavljević; dipl.inž.geol.;
  7. “Harmonizacija podataka o klizištima koja su se desila nakon poplava u maju 2014.g. na teritoriji grada Beograda” – Mr Vesna Tahov, dipl.inž.geol.;
  8. “Geotehnički monitoring klizišta” – Branko Jelisavac, dipl.inž.geol.;
  9. Sanacija klizišta na putu ka manastiru Ribnica – od geotehničkih istraživanja, projektovanja do sanacije – Nenad Krstivojević, dipl.građ.inž.;
  • 15.00 – 15.30 – Pauza;
Treći deo:
  • 15.30 – 16.30 - Geološke, inženjerskogeološke i geotehničke podloge u Zakonu o rudarstvu i geološkim istraživanjima, Zakonu o planiranju i izgradnji RS, i novim podzakonskim aktima;
Uloga i zadaci Geološke inspekcije u sprovodjenju zakonskih odredbi u oblasti inženjerskogeoloških i geotehničkih istraživanja,
Velizar Nikolić, dipl.inž.geol., Srdjan Milenković, dipl.inž.geol.;
Aktuelna pitanja organizacije geološke struke u okviru Inženjerske komore Srbije, Novica Petrović, dipl.inž.geol.;
  • 16.30 – 17.00 - Zaključak.
Termin održavanja Petak, 30.novembar 2018. godine u 10:30 časova
Mesto održavanja Valjevo, hotel “Grand”, ul. Trg Živojina Mišića br. 1
Cilj i očekivani rezultati Edukacija i stručno usavršavanje članova IKS u oblasti prostornog planiranja i geotehnike.
Napomena Vrednovanje:  Predavanje je vrednovano sa 5 bodova za prijavljene učesnike, odnosno 10 bodova za predavače koji su članovi Komore, saglasno Pravilniku o kontinuiranom profesionalnom usavršavanju članova Inženjerske komore Srbije, br.3788/1-13. od  25.11.2014.g. i br.1047 od 01.06.2018.g.

Prijava
PRIJAVLJIVANJE VIŠE NIJE MOGUĆE JER BROJ PRIJAVLJENIH PREVAZILAZI UKUPAN MAKSIMALNI BROJ UČESNIKA PREDVIĐEN ZA OVAJ DOGAĐAJ - 100 + 20%
 
Spisak prijavljenih učesnika:
Deseti tradicionalni skup-tribina:
Geološke i inženjerskogeološke podloge kao sastavni delovi prostornih i urbanističkih planova i
Geotehničke podloge kao sastavni deo glavnih građevinskih projekata - zakonska regulativa i praksa
1. Vedrana Lazić, 410189803
2. Saša Batalović, 391M66913
3. Miloš Marković, 391N04814
4. Branko Miković, 491K89618
5. Đorđe Radović, 314H77409
6. Goran Živanović, 492A40806
7. Jasmina Dulović, 314C62105
8. Vesna Petrović, 391L53812
9. Dalibor Čučak, 410K81118
10. Stanojka Đermanović, 410119803
11. Đurđe Urošević, 410G67612
12. Milan Pujić, 491785704
13. Kata Abraham, 314A71304
14. Aleksandar Nikolić, 310N82715
15. Živojin Đujić, 300A76204
16. Milan Pavlović, 391L80412
17. Mirko Đukić, 313253303
18. Tatjana Pavlović, 391O05315
19. Marko Smiljanić, 310B32705
20. Danka Đurković, 300512703
21. Isidora Vukadinović, 491445604
22. Katarina Milošević, 310C39105
23. Miloš Mijatović, 492B40207
24. Gorica Petrović, 391M66613
25. Izudin Mešić, 310740604
26. Gordana Krutil, 411956205
27. Bogdan Todorović, 381004912
28. Saša Todorović, 391N59214
29. Zvonko Jovanović, 203163718
30. Branko Jelisavac, 391L80012
31. Vojin Popović, 392M23713
32. Petar Isaković, 314D66306
33. Marija Stanimirović, 315P74318
34. Suad Kurtović, 300H51409
35. Sanja Petrović Antić, 315A17204
36. Duško Milićević, 310063503
37. Nenad Cvetković, 317246503
38. Ana Krsmanović, 300P52517
39. Borivoje Marković, 310F10007
40. Miodrag Mitić, 311279203
41. Dragan Živojinović, 391L61712
42. Milan Trifunović, 414023903
43. Branka Filipović, 314M26913
44. Svetozar Leovac, 492594004
45. Vladimir Nikolić, 410954805
46. Jasmina Delendžić, 313L71512
47. Vladimir Radojević, 411K32917
48. Danica Cvijović, 314P04416
49. Zorica Sanader, 100004703
50. Olivera Dobrivojević, 100000303
51. Mersudin Delendžić, 310538003
52. Mirjana Smiljanić, 300P31317
53. Snežana Pavlović, 201069704
54. Miroslav Nikolić, 410C73808
55. Ljiljana Nikolić, 410089103
56. Momir Ranković, 410345003
57. Zlata Žujović, 411479904
58. Miloš Stevanović, 391L54412
59. Marko Belotić, 392N16314
60. Svetozar Klajić, 316I03509
61. Milan Milošević, 393P49517
62. Snežana Stojić, 310368003
63. Bogdan Petrović, 391M04813
64. Nataša Vorotović-Konstantinović, 310D02606
65. Marko Glišić, 310P63418
66. Jasmina Vilimonović, 310B36005
67. Jasmina Milenović, 812025707
68. Miroslav Popović, 412455804
69. Marijana Simeunović, 411L37518
70. Jasminka Božinović, 310E59207
71. Ana Stanković, 310E59307
72. Maja Ranđić, 310P69918
73. Zoran Petronijević, 410066203
74. Borivoj Timotić, 311402103
75. Vera Mitrović Dišić, 300816304
76. Dragan Petrović, 391L62812
77. Zoran Andrić, 310413903
78. Marina Solunović, 200009303
79. Milenko Raković, 315L91313
80. Nenad Gavrilović, 391N16014
81. Stojan Simov, 310M18513
82. Stanica Petković, 315366603
83. Vasilka Spasić, 310716104
84. Nenad Obradović, 410D18208
85. Boris Vesić, 410F32910
86. Miodrag Nikolić, 491924405
87. Ljiljana Glišić Jevđović, 300149803
88. Tatjana Jevđić, 310742204
89. Maja Dišić, 300329303
90. Aleksandra Rabrenović, 410318203
91. Ištvan Andruško, 311971504
92. Slavica Šahman, 300914204
93. Mladen Jovanović, 310I22009
94. Milomir Mitrović, 310545403
95. Dragiša Stevanović, 311240103
96. Uroš Đurić, 391N46214
97. Biljana Lovčević Kureljušić, 311D16406
98. Suzana Milošević, 300150803
99. Suzana Maksić Mišković, 415L04618
100. Vasilije Vujić, 414443204


101. Živorad Lazarević, 410090003
102. Snežana Bojanović, 100005803
103. Dejan Vučković, 393M06813
104. Predrag Jevtić, 314L03612
105. Dragan Despotović, 381005712
106. Nenad Krstivojević, 316H87509
19. septembar 2021.
eng English
Pretraga članova IKS
Pretraga referenci
Lične prezentacije
Ponude zaposlenja (19)
Potražnja zaposlenja (0)
Promovisanje kompanija
Fotogalerija

facebook /

glasnik

glasnik

covid19

glasnik

inoaktivnosti

Prijava na sistem
Korisničko ime
Lozinka

iksmobnet


hram