Početna strana  
 O Komori >
 Baza propisa
 Akti Komore
 Sud časti >
 Matične sekcije >
 Stručni ispiti
Permanentna obuka
 Regionalne kancelarije >
 Licenciranje >
 Članovi >
 Vesti i događaji >
 Osiguranje članova
 Glasnik IKS >
 Linkovi
 Kontakt
 
Sednice
Skupština >>
Upravni odbor >>
Nadzorni odbor >>

Videoteka predavanja



Materijali sa predavanja
Permanentna obuka
(bodovana predavanja)
Permanentno usavršavanje
(po starom programu)
Program regionalnih odbora


Brzi linkovi
Katalog srpskih standarda i srodnih dokumenata
Informacije o članarini
Postupak za izdavanje licence
Zahtev za promenu ličnih podataka
Mirovanje članstva
Inženjerska komora Srbije - Matična sekcija urbanista je sponzor elektronske publikacije o urbanom dizajnu koju možete pogledati na sajtu www.urbandesign.rs
YouTube kanal Komore
 
:: Naslovna strana > Prezentacije, predavanja, kursevi, seminari, okrugli stolovi > OSTALO > Deseti tradicionalni skup-tribina:
Geološke i...
 
Prezentacije,predavanja,kursevi,seminari,okrugli stolovi 
Prijava 
OSTALO 
Šifra 7248
Naziv Deseti tradicionalni skup-tribina:
Geološke i inženjerskogeološke podloge kao sastavni delovi prostornih i urbanističkih planova i
Geotehničke podloge kao sastavni deo glavnih građevinskih projekata - zakonska regulativa i praksa
Ciljne grupe 391, 392, 393, 100, 200, 201, 202, 203, 300, 301, 302, 381, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 491, 492, 493, 400, 401, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 418, 800, 812.
Oblast Geološke i inženjerskogeološke podloge kao osnove za izradu plansko - urbanističke dokumentacije i geotehničke podloge kao sastavni delovi projektne dokumentacije.
Predavači Prof.dr Gordana Hadži Niković, dipl.inž.geol.
Saša Todorović, dipl.inž.geol.
Biljana Marjanović, dipl.inž.geol.
Bogdan Petrović, dipl.inž.geol.
Doc.dr Zoran Radić, dipl.inž.geol.
Prof.dr Slobodan Ćorić, dipl.gradj.inž.
Prof.dr Dragoslav Rakić, dipl.inž.geol.
Dr Zoran Berisavljević, dipl.inž.geol.
Mr Vesna Tahov, dipl.inž.geol.
Branko Jelisavac, dipl.inž.geol.
Nenad Krstivojević, dipl.građ.inž.
Velizar Nikolić, dipl.inž.geol.
Srdjan Milenković, dipl.inž.geol.
Novica Petrović, dipl.inž.geol.
Program Prvi deo:
  • 10.30 – 10.35 - Otvaranje tribine;
Dragan Petrović, dipl.inž.geol., predsednik RO podsekcije dipl.inž.ostalih tehničkih struka Matične sekcije projektanata;
  • 10.35 – 11.20 - Inženjerskogeološke i geotehničke podloge glavna preventiva nastanku šteta od klizišta na objektima (infrastrukturnim i ostalim objektima),
Prof.dr Gordana Hadži Niković, dipl.inž.geol.;

Drugi deo:
  • 12.00 – 15.00 – Ostala izlaganja-primeri iz prakse:
  1. “Principi izrade listova Osnovne inženjerskogeološke karte (OIGK) za područje Republike Srbije, na primeru lista Gornji Milanovac, sa dinamikom izrade“, „Principi izrade inženjerskogeoloških podloga za potrebe prostornih planova opština u Republici Srbiji, na primeru opštine Ljubovija“- Saša Todorović, dipl.inž.geol.;
  2.  “Inženjerskogeološka i geotehnička istraživanja za projektovanje teretne obilazne pruge Beli potok-Vinča-Pančevo” – Biljana Marjanović, dipl.inž.geol.;
  3.  “Inženjerskogeološki uslovi izrade izmena i dopuna Plana generalne regulacije za naselje Krupanj do 2025.g.” – Bogdan Petrović, dipl.inž.geol.;
  4. Realizacija projekata sanacije klizišta u Srbiji tokom 2016.g. sa osvrtom na geotehničku dokumentaciju – Doc.dr Zoran Radić, dipl.inž.geol.;
  5. “Geotehnički aspekti primene mikrošipova” – Prof.dr Slobodan Ćorić, dipl.građ.inž.; Prof.dr Dragoslav Rakić, dipl.inž.geol.
  6. “Geotehnički aspekti izgradnje kosina na Koridoru 10-Autoput E75 I E80 – Dr Zoran Berisavljević; dipl.inž.geol.;
  7. “Harmonizacija podataka o klizištima koja su se desila nakon poplava u maju 2014.g. na teritoriji grada Beograda” – Mr Vesna Tahov, dipl.inž.geol.;
  8. “Geotehnički monitoring klizišta” – Branko Jelisavac, dipl.inž.geol.;
  9. Sanacija klizišta na putu ka manastiru Ribnica – od geotehničkih istraživanja, projektovanja do sanacije – Nenad Krstivojević, dipl.građ.inž.;
  • 15.00 – 15.30 – Pauza;
Treći deo:
  • 15.30 – 16.30 - Geološke, inženjerskogeološke i geotehničke podloge u Zakonu o rudarstvu i geološkim istraživanjima, Zakonu o planiranju i izgradnji RS, i novim podzakonskim aktima;
Uloga i zadaci Geološke inspekcije u sprovodjenju zakonskih odredbi u oblasti inženjerskogeoloških i geotehničkih istraživanja,
Velizar Nikolić, dipl.inž.geol., Srdjan Milenković, dipl.inž.geol.;
Aktuelna pitanja organizacije geološke struke u okviru Inženjerske komore Srbije, Novica Petrović, dipl.inž.geol.;
  • 16.30 – 17.00 - Zaključak.
Termin održavanja Petak, 30.novembar 2018. godine u 10:30 časova
Mesto održavanja Valjevo, hotel “Grand”, ul. Trg Živojina Mišića br. 1
Cilj i očekivani rezultati Edukacija i stručno usavršavanje članova IKS u oblasti prostornog planiranja i geotehnike.
Napomena Vrednovanje:  Predavanje je vrednovano sa 5 bodova za prijavljene učesnike, odnosno 10 bodova za predavače koji su članovi Komore, saglasno Pravilniku o kontinuiranom profesionalnom usavršavanju članova Inženjerske komore Srbije, br.3788/1-13. od  25.11.2014.g. i br.1047 od 01.06.2018.g.

Prijava
PRIJAVLJIVANJE VIŠE NIJE MOGUĆE JER BROJ PRIJAVLJENIH PREVAZILAZI UKUPAN MAKSIMALNI BROJ UČESNIKA PREDVIĐEN ZA OVAJ DOGAĐAJ - 100 + 20%
 
Spisak prijavljenih učesnika:
Deseti tradicionalni skup-tribina:
Geološke i inženjerskogeološke podloge kao sastavni delovi prostornih i urbanističkih planova i
Geotehničke podloge kao sastavni deo glavnih građevinskih projekata - zakonska regulativa i praksa
1. Vedrana Lazić, 410189803
2. Saša Batalović, 391M66913
3. Miloš Marković, 391N04814
4. Branko Miković, 491K89618
5. Đorđe Radović, 314H77409
6. Goran Živanović, 492A40806
7. Jasmina Dulović, 314C62105
8. Vesna Petrović, 391L53812
9. Slavko Dubljević, 314280503
10. Jovan Jovanović, 200142714
11. Dalibor Čučak, 410K81118
12. Stanojka Đermanović, 410119803
13. Đurđe Urošević, 410G67612
14. Milan Pujić, 491785704
15. Kata Abraham, 314A71304
16. Aleksandar Nikolić, 310N82715
17. Živojin Đujić, 300A76204
18. Milan Pavlović, 391L80412
19. Mirko Đukić, 313253303
20. Tatjana Pavlović, 391O05315
21. Marko Smiljanić, 310B32705
22. Danka Đurković, 300512703
23. Isidora Vukadinović, 491445604
24. Katarina Milošević, 310C39105
25. Miloš Mijatović, 492B40207
26. Luka Pantelić, 410077303
27. Gorica Petrović, 391M66613
28. Novica Petrović, 491431504
29. Izudin Mešić, 310740604
30. Gordana Krutil, 411956205
31. Bogdan Todorović, 381004912
32. Slavica Mijalković, 412935405
33. Saša Todorović, 391N59214
34. Zvonko Jovanović, 203163718
35. Branko Jelisavac, 391L80012
36. Vojin Popović, 392M23713
37. Petar Isaković, 314D66306
38. Marija Stanimirović, 315P74318
39. Suad Kurtović, 300H51409
40. Sanja Antić Petrović, 315A17204
41. Duško Milićević, 310063503
42. Slavica Stefanović, 202114309
43. Nenad Cvetković, 317246503
44. Milan Tumara, 391L54312
45. Ana Krsmanović, 300P52517
46. Borivoje Marković, 310F10007
47. Miodrag Mitić, 311279203
48. Dragan Živojinović, 391L61712
49. Milan Trifunović, 414023903
50. Branka Filipović, 314M26913
51. Svetozar Leovac, 492594004
52. Vladimir Nikolić, 410954805
53. Jasmina Delendžić, 313L71512
54. Vladimir Radojević, 411K32917
55. Danica Cvijović, 314P04416
56. Zorica Sanader, 100004703
57. Olivera Dobrivojević, 100000303
58. Mersudin Delendžić, 310538003
59. Zoran Berisavljević, 391L67912
60. Mirjana Smiljanić, 300P31317
61. Snežana Pavlović, 201069704
62. Miroslav Nikolić, 410C73808
63. Dragan Stanković, 314H65209
64. Ljiljana Nikolić, 410089103
65. Momir Ranković, 410345003
66. Zlata Žujović, 411479904
67. Miloš Stevanović, 391L54412
68. Marko Belotić, 392N16314
69. Svetozar Klajić, 316I03509
70. Milan Milošević, 393P49517
71. Snežana Stojić, 310368003
72. Bogdan Petrović, 391M04813
73. Nataša Vorotović-Konstantinović, 310D02606
74. Marko Glišić, 310P63418
75. Jasmina Vilimonović, 310B36005
76. Jasmina Milenović, 812025707
77. Miroslav Popović, 412455804
78. Marijana Simeunović, 411L37518
79. Jasminka Božinović, 310E59207
80. Ana Stanković, 310E59307
81. Maja Ranđić, 310P69918
82. Zoran Radojević, 200065204
83. Zoran Petronijević, 410066203
84. Borivoj Timotić, 311402103
85. Vera Mitrović Dišić, 300816304
86. Dragan Petrović, 391L62812
87. Zoran Andrić, 310413903
88. Marina Solunović, 200009303
89. Zorica Popović, 414B45807
90. Milenko Raković, 315L91313
91. Nenad Gavrilović, 391N16014
92. Stojan Simov, 310M18513
93. Stanica Petković, 315366603
94. Vasilka Spasić, 310716104
95. Nenad Obradović, 410D18208
96. Boris Vesić, 410F32910
97. Miodrag Nikolić, 491924405
98. Ljiljana Glišić Jevđović, 300149803
99. Tatjana Jevđić, 310742204
100. Nebojša Pavlović, 812076307


101. Maja Dišić, 300329303
102. Aleksandra Rabrenović, 410318203
103. Ištvan Andruško, 311971504
104. Slavica Šahman, 300914204
105. Mladen Jovanović, 310I22009
106. Milomir Mitrović, 310545403
107. Jasna Mićić, 200063004
108. Dragiša Stevanović, 311240103
109. Uroš Đurić, 391N46214
110. Biljana Lovčević Kureljušić, 311D16406
111. Suzana Milošević, 300150803
112. Suzana Maksić Mišković, 415L04618
113. Vasilije Vujić, 414443204
114. Živorad Lazarević, 410090003
115. Snežana Bojanović, 100005803
116. Dejan Vučković, 393M06813
117. Predrag Jevtić, 314L03612
118. Ivan Krstić, 411D25108
119. Dragan Despotović, 381005712
120. Svetislav Petrović, 202134912
121. Nenad Krstivojević, 316H87509
21. novembar 2019.
 
English
Pretraga članova IKS
Pretraga referenci
Lične prezentacije
Ponude zaposlenja (1)
Promovisanje kompanija
Galerija
Forum









Prijava na sistem
Korisničko ime
Lozinka



Pretraga sajta