Početna strana  
 O Komori >
 Baza propisa
 Akti Komore
 Sud časti >
 Izvršni odbori >
 Veća
 Regionalni odbori
 Stručni ispiti
 Permanentna obuka
 Regionalne kancelarije >
 Izdavanje licenci >
 Registar
 Članovi >
 Vesti i događaji >
 Osiguranje članova
 Glasnik IKS >
 Postanite član Komore
 Linkovi
 Kontakt
 
Informacije sa sednica
Skupštine >>
Upravnog odbora >>
Nadzornog odbora >>

Videoteka predavanja



Materijali sa predavanja
Permanentna obuka
(bodovana predavanja)
Permanentno usavršavanje
(po starom programu)
Program regionalnih odbora


Brzi linkovi
Najčešća pitanja i odgovori
Katalog srpskih standarda i srodnih dokumenata
Informacije o članarini
Postupak za izdavanje licence
Zahtev za promenu ličnih podataka
 
:: Naslovna strana > Prezentacije, predavanja, kursevi, seminari, okrugli stolovi > OSTALO > Održivi razvoj u planiranju, projektovanju i izgra...
 
Prezentacije,predavanja,kursevi,seminari,okrugli stolovi 
Prijava 
OSTALO 
Šifra 6745
Naziv Održivi razvoj u planiranju, projektovanju i izgradnji stambenih naselja - LEED Neighborhood Development kriterijumi i standardi
Ciljne grupe Predavanje je namenjeno licenciranim inženjerima arhitektonske struke (100, 200, 201, 202, 203, 300, 301, 302, 381)
Predavači Lazar Mandić, dipl.inž.arh.
Program U prvom delu predavanja biće prikazan uporedni pregled svetskih sistema sertifikacije naselja - LEED for Neigborhood Development, BREEAM Communities, CASBEE for Urban Development, Green Star Communities, DGNB for Urban Districts. Detaljni prikaz LEED ND kriterijuma održivog razvoja: Smart lokacija i povezanost, Naseljska mreža i dizajn, Zelena infrastruktura i objekti, Inovacija i proces projektovanja, Regionalni prioritet;

U drugom delu predavanja kroz prikaz analize studije slučaja – simulaciju procesa sertifikacije stambenog naselja Šumarice u Kragujevcu prema LEED ND sistemu sertifikacije, biće prikazana provera primenljivosti ovog sistema sertifikacije sa prikazom mogućnosti primene kriterijuma na konkretna planska rešenja – PGR naselja Šumarice u Kragujevcu;

U poslednjem, trećem delu predavanja biće izvedeni odgovarajući zaključci i preporuke za primenu planskih rešenja prema kriterijumima održivog razvoja;
Termin održavanja Četvrtak, 25. februar 2016. godine,
početak: 13:00 časova
Mesto održavanja Kragujevac, Dr Zorana Đinđića 10/V
Svečana sala Regionalne privredne komore Kragujevac
Cilj i očekivani rezultati Upoznavanje projektanata, urbanista i planera sa nacionalnim i evropskim propisima, standardima i kriterijumima ocene održivog urbanističkog razvoja stambenih naselja;
Prilagođavanje planova, planskih rešenja, pravila građenja i pravila uređenja kriterijumima i standardima održivog razvoja;
Napomena Predavanje je vrednovano sa 5 bodova za prijavljene učesnike, odnosno 10 bodova za predavače koji su članovi Komore i uvršćeno u Program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije iz oblasti Nacionalnog programa za 2016.godinu.

Prijava
PRIJAVLJIVANJE VIŠE NIJE MOGUĆE JER BROJ PRIJAVLJENIH PREVAZILAZI UKUPAN MAKSIMALNI BROJ UČESNIKA PREDVIĐEN ZA OVAJ DOGAĐAJ - 60 + 20%
 
Spisak prijavljenih učesnika:
Održivi razvoj u planiranju, projektovanju i izgradnji stambenih naselja - LEED Neighborhood Development kriterijumi i standardi
1. Desanka Pavlović, 300054403
2. Nataša Sandić, 302K40811
3. Mirko Despinić, 300F14207
4. Bojan Damnjanović, 300718404
5. Bogdan Todorović, 381004912
6. Vesna Savić, 200015803
7. Ivana Pavlović, 300E65707
8. Nenad Mitić, 350287403
9. Danijela Tamburić, 300238303
10. Marko Jovičić, 300N64014
11. Stajko Pešić, 350C21105
12. Zoran Gajić, 300505903
13. Zlatibor Kramarić, 300148103
14. Zoran Davidović, 300966204
15. Svetlana Milanović, 300C04305
16. Saša Milenković, 203122610
17. Nenad Ocokoljić, 381047713
18. Tatjana Simonović, 300201603
19. Slobodan Aleksić, 311419203
20. Čedomir Milovanović, 300D94806
21. Ruža Penezić, 200050103
22. Goran Marković, 300081903
23. Vojislav Popović, 203152015
24. Boban Panić, 202086905
25. Slađana Šarić, 200085605
26. Vera Šeović, 300239603
27. Bojan Sokolović, 381097913
28. Tijana Aksentijević Adamović, 200085505
29. Radojica Stevanović, 300598103
30. Mladen Anđelković, 300O29015
31. Mladen Nikolić, 202141613
32. Mile Šiljak, 381146215
33. Mirjana Marinković-Gabarić, 201053603
34. Ivan Stojanović, 300I18409
35. Gordana Vračarić, 203007203
36. Mirjana Ćirić, 200001803
37. Vasilije Bralović, 300E61707
38. Jelena Stefanović, 300N84315
39. Slaviša Čamagić, 200004003
40. Ivan Marković, 300J22810
41. Nataša Matović, 300A77404
42. Ivan Pudar, 381151916
43. Zoran Nedeljković, 300J66811
44. Marina Dunjić, 300744204
45. Slavica Marković, 200055804
46. Boban Milivojević, 300333603
47. LJubica Petrović-Dražić, 300273503
09. jul 2020.
eng English
Pretraga članova IKS
Pretraga referenci
Lične prezentacije
Ponude zaposlenja (14)
Potražnja zaposlenja (0)
Promovisanje kompanija
Fotogalerija
Forum

twitter facebook /

glasnik

inoaktivnosti

Prijava na sistem
Korisničko ime
Lozinka

iksmobnet

Pretraga sajta


hram