Početna strana  
 O Komori >
 Baza propisa
 Akti Komore
 Sud časti >
 Izvršni odbori >
 Veća
 Regionalni odbori
 Stručni ispiti
 Permanentna obuka
 Regionalne kancelarije >
 Izdavanje licenci >
 Registar
 Članovi >
 Vesti i događaji >
 Osiguranje članova
 Glasnik IKS >
 Postanite član Komore
 Linkovi
 Kontakt
 
Informacije sa sednica
Skupštine >>
Upravnog odbora >>
Nadzornog odbora >>

Videoteka predavanja



Materijali sa predavanja
Permanentna obuka
(bodovana predavanja)
Permanentno usavršavanje
(po starom programu)
Program regionalnih odbora


Brzi linkovi
Najčešća pitanja i odgovori
Katalog srpskih standarda i srodnih dokumenata
Informacije o članarini
Postupak za izdavanje licence
Zahtev za promenu ličnih podataka
 
:: Naslovna strana > Prezentacije, predavanja, kursevi, seminari, okrugli stolovi > OSTALO > Uređenje građevinskog zemljišta primenom urbane ko...
 
Prezentacije,predavanja,kursevi,seminari,okrugli stolovi 
Prijava 
OSTALO 
Šifra 6667
Naziv Uređenje građevinskog zemljišta primenom urbane komasacije
Ciljne grupe Diplomirani građevinski inženjeri: 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318, 381, 410, 411, 412, 413, 414, 415, 418, diplomirani inženjeri arhitekture: 300, 301, 302, 381, 400, 401, diplomirani inženjeri geodezije: 372, 471, urbanisti: 200, 201, 202, 203.
Oblast Upravljanje zemljištem, urbana komasacija
Predavači Vladan Đokić, Arhitektonski fakultet u Beogradu
Rajica Mihajlović, Građevinski fakultet u Beogradu
Mladen Šoškić, Građevinski fakultet u Beogradu
Frank Difenbah, javno imenovani inženjer geodezije, Blankenhajm
Frank Vagener, Gradska uprava Visbaden
Harald Miler, Ambero Consulting po nalogu GIZ-a
Nenad Višnjevac, Univerzitet u Beogradu, Građevinski fakultet
Program

23.11.2015.

9:45

10:15

Prijava učesnika

10:15

10:30

Pozdravna reč
(Branko Božić,Univerzitet u Beogradu,  Građevinski fakultet)
(Aleksandra Damnjanović, Ministarstvo građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture)

10:30

11:00

Savremeni principi upravljanja urbanim zemljištem
(Vladan Đokić, Univerzitet u Beogradu, Arhitektonski fakultet)

11:00

11:30

Problemi kod sprovođenja urbanističkih planova u Srbiji
(Rajica Mihajlović, Univerzitet u Beogradu, Građevinski fakultet)

11:30

12:00

Osnovni principi i modeli urbane komasacije u svetu
(Mladen Šoškić, Univerzitet u Beogradu, Građevinski fakultet)

12:00

12:30

Pauza za kafu

12:30

13:00

Procena vrednosti nepokretnosti u procesu urbane komasacije
(Frank Difenbah, javno imenovani inženjer geodezije, Blankenhajm)

13:00

13:30

Primer Užice, Sevojno - nova industrijska zona "Sevojno D"
(Frank Vagener, Gradska uprava Visbaden)

13:30

14:30

Pauza za ručak

14:30

15:00

Primer Despotovac - nova stambena zona "Resava"
(Frank Vagener, Gradska uprava Visbaden)

24.11.2015.

10:00

10:30

Unapređenje upravljanja zemljištem na nivou lokalnih samouprava u Srbiji - 6 godina GIZ-ovog projekta
(Harald Miler, Ambero Consulting po nalogu GIZ-a)

10:30

11:00

Zakonski okvir za primenu urbane komasacije u Srbiji
(Rajica Mihajlović, Univerzitet u Beogradu, Građevinski fakultet u Beogradu)

11:00

11:30

IT-podrška pri sprovođenju urbane komasacije
(Nenad Višnjevac, Univerzitet u Beogradu, Građevinski fakultet)

11:30

12:00

Pauza za kafu

12:00

12:30

Sprovođenje postupka urbane komasacije - prvi deo
Prikaz praktične vežbe (rad u grupama - Frank Vagener, Gradska uprava Vizbaden)

12:30

13:00

Sprovođenje postupka urbane komasacije - drugi deo
Praktična vežba (rad u grupama - Frank Vagener, Frank Difenbah)

13:00

14:00

Pauza za ručak

14:00

14:30

Sprovođenje postupka urbane komasacije - treći deo
vežba (rad u grupama, Frank Vagener, Frank Difenbah)

14:30

15:00

Predstavljanje rezultata praktičnih vežbi
(radne grupe, Frank Vagener, Frank Difenbah)

15:00

15:30

Završna diskusija

Termin održavanja 23.-24. novembar 2015.
Mesto održavanja Svečana sala Građevinskog fakulteta u Beogradu
Bulevar kralja Aleksandra 73
Cilj i očekivani rezultati Upoznavanje stručne javnosti sa aktuelnim stanjem i budućim aktivnostima u oblasti uređenja urbanog zemljišta metodama urbane komasacije, sa akcentom na iskustva u sprovođenju urbane komasacije u Nemačkoj.
Napomena Skup je vrednovan sa 6 bodova za učesnike, a za predavače po 3 boda i uvršćeno je u Program obuke  kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije iz oblasti Nacionalnog programa za 2015. godinu.
Kotizacija Inženjerske komore Srbije: Visina kotizacije iznosi 200 dinara po osobi, sa uračunatim PDV-om. Kotizacija se uplaćuje na tekući račun Inženjerske komore Srbije, broj 160-40916-33. Poziv na broj: uneti broj bilo koje licence; model se ne unosi, ostaje prazan. Dokaz o uplati dostavlja se na dan organizacije skupa.

 
Spisak prijavljenih učesnika:
Uređenje građevinskog zemljišta primenom urbane komasacije
1. Said Talić, 300532803
2. Marijana Nikolić, 311K32611
3. Borivoje Marković, 310F10007
4. Branka Radulović, 310N24714
5. Dragan Živković, 410345103
6. Emilija Nikolić, 300H22109
7. Sašo Bonev, 410E40509
8. Božidar Manić, 300G80708
9. Gina Mrkić, 300E37307
10. Nebojša Mrkić, 300959404
11. Tamara Tošić, 300D57006
12. Vesna Cvijović, 300M39813
13. Aleksandar Milovanović, 300L30512
14. Slađana Gajić, 203120810
15. Ivan Popović, 411809405
16. Marija Arsić, 310N97515
17. Marija Ćorluka Mijović, 300D27706
18. Dragan Arsić, 310L52412
19. Milko Bošnjačić, 372N81515
20. Nataša Sandić, 302K40811
21. Miloš Jovović, 300N39314
22. Nebojša Stojanović, 315H96209
23. Marija Marković, 300M65913
24. Tamara Stojanović, 315E09706
25. Milica Nešić, 300I95410
26. Slavica Ristivojević, 300974604
27. Petar Franeta, 310I41610
28. Ženja Njegomir-Dimitrijević, 300O29915
29. Miroslava Spasenović, 300B91605
30. Dragan Bobić, 300B57205
31. Zoltan Bek, 200132112
32. Slavica Stojiljković, 330C16805
33. Ivana Stanojević, 200111609
34. Biljana Petrović, 315D72006
35. Sanja Živković, 300H40709
36. Ivana Lučić Topić, 300B67905
37. Tamara Vujić, 300G43208
38. Gordana Jelkić, 315374403
39. Slobodan Jurišić, 318O12715
40. Višnja Tintor, 300D01506
41. Slavenka Mitrović-Lazarević, 300149203
42. Danko Pavlović, 415757404
43. Marina Sekulić, 315G30608
44. Sanja Krstić, 201068504
45. Natalija Pajić, 300H11509
46. Mladen Vidaković, 315180603
47. Vladan Glavinić, 471D03608
48. Nataša Aćimović-Knežević, 300D87706
49. Slavica Vučetić-Abinun, 310415503
50. Dijana Radošević, 310303603
51. Svetlana Jovanović-Marković, 350B17505
52. Vesna Kujović, 410212403
53. Jelica Mićić, 414E54710
54. Nadežda Radenković, 410734304
55. Dragana Knežević, 300044703
56. Milica Tomić, 315J70811
57. Milorad Jovanović, 414662804
58. Mladen Nikolić, 202141613
59. Siniša Hadži-Antić, 315N05914
60. Dragana Đorđević, 300044803
61. Dejan Mićić, 300J34410
62. Boban Panić, 202086905
63. Dijana Džalto Urošević, 300B88805
64. Vanja Živanović, 314L46412
65. Vera Mitrović Dišić, 300816304
66. Dragana Jablan, 310414903
67. Gligor Obrenović, 410000303
68. Marija Žakula, 300N07714
69. Dušan Ilić, 315527403
70. Milan Trifunović, 372M77913
71. Pavle Pejčev, 311J30410
72. Vasilije Vujić, 414443204
73. Vladimir Tomašević, 410190703
74. Milka Pavlović, 201011903
75. Olivera Drača, 300080603
76. Dušanka Janjušić, 311986804
77. Zoran Ristović, 410J33415
78. Mirjana Ilić, 310133103
79. Borislav Kalanj, 410G90312
80. Miroljub Todorović, 410038803
81. Vladimir Grujić, 410I68914
82. Jelena Stojkov, 200004103
83. Dragan Dobrosavljević, 200060904
84. Ljudmila Jamušakov, 200014103
85. Snežana Stanković, 200081005
86. Lidija Ćeranić, 412B96507
87. Nada Marković, 414530304
88. Mirjana Živanović, 316714204
89. Aleksandar Simović, 372J09210
90. Ksenija Stojković, 310G61608
91. Mirjana Gluščević, 310G61708
92. Živojin Đujić, 300A76204
93. Katarina Marković, 381003312
94. Bogdan Todorović, 430C22308
95. Ljiljana Glišić Jevđović, 200018703
96. Vojislav Popović, 310L25712
97. Aleksandar Apostolović, 310C59705
98. Nevenka Petrović, 200004703
99. Vladimir Radosavljević, 314N14514
100. Snežana Kecman, 300530503
101. Nataša Simović, 300745404
102. Miroslav Stanković, 414772904
103. Ivana Pavlović Voslar, 414564504
104. Ana Milivojević, 200115309
105. Mila Arsović, 201085005
106. Milinko Gluščević, 410934705
107. Tarik Abdalla, 410I96714
108. Predrag Vukašinović, 414E54310
109. Vlado Đuričić, 414743804
110. Dejan Perišić, 310163503
111. Gordana Petrović, 315E23207
112. Jelena Kuzmanović, 310I27309
113. Julija Lazić, 315C28605
114. Valentina Arambašić, 200055003
115. Dušan Aleksić, 200016603
116. Mladen Petrović, 372L96913
117. Dijana Kordić, 300914304
118. Zoran Ćirjaković, 414766404
119. Marijana Radovanović, 200124510
120. Branka Stojanović, 300B56905
121. Svjetlana Medić, 300119203
122. Snežana Radmanović-Pejić, 200045603
123. Ivan Tripković, 315H30309
124. Verica Šehović, 410C20208
125. Nataša Osatović, 314551803
126. Vladimir Todorović, 310336503
127. Nataša Nikolić, 310K13311
128. Nenad Kiš, 310336403
129. Nenad Srebro, 310452403
130. Slađana Srebro, 400496304
131. Ana Vulević, 201131412
132. Brane Kljajević, 410745404
133. Milan Mihelić, 201142914
134. Borko Stojnić, 411750504
135. Nenad Marković, 414C06607
136. Tatjana Ilić, 300942404
137. Mihailo Janjatović, 310I77810
138. Miroljub Radović, 312464203
139. Simo Simić, 410607104
140. Vesna Kockar Četnik, 300C70706
141. Aleksandar Milenković, 412B47807
142. Veljko Drobnjaković, 410G18911
143. Marija Maljković-Grigorov, 203016103
144. Aleksandra Popović, 300H22209
145. Vesna Veličković, 300173003
146. Anita Katić, 200003203
147. Radmila Milović-Jovanović, 311A98505
148. Maša Minjević, 300404503
149. Živorad Lazarević, 414D53409
150. Gordana Kudra, 410E75210
151. Goran Mandić, 411D98009
152. Božidar Ršumović, 471J22815
153. Tanja Cvetković, 300N92915
154. Blagota Uljarević, 471083403
155. Miloš Pantelić, 200151915
156. Dragana Jokanović, 315140403
157. Emina Gašić, 314D80806
158. Biljana Paunović, 314C39305
159. Dušan Stašević, 300N74114
160. Željko Kovačević, 201053203
161. Dario Vulić, 410I63114
162. Ivana Arežina, 300D50606
163. Miodrag Karić, 471561004
164. Jasmina Arežina, 201105908
165. Mira Janjić, 410035903
166. Ljilja Janjić, 410035803
167. Željko Ašanin, 471500204
168. Miodrag Tešić, 372283403
169. Duško Kljajić, 372478603
170. Božidar Krekić, 471988006
171. Vesna Bogojević, 413555704
172. Katarina Petrović, 300E02806
173. Olivera Radović, 415844905
174. Slobodan Jovanović, 410385303
175. Marija Paunović, 200085705
176. Vera Tomašević, 200025303
177. Smiljana Anđelov Mitovski, 315I79110
178. Nikolina Berić, 300K31511
179. Vladimir Savić, 300J19210
180. Zora Čučković-Mišković, 300150503
181. Zora Čučković-Mišković, 300150503
182. Bogdan Đumić, 310N25014
183. Vasilije Pajović, 310865404
184. Desimir Mihailović, 310522603
185. Slavica Branković, 310094503
186. Vesna Zlatanović-Tomašević, 200016203
187. Ruža Penezić, 200050103
188. Ruža Penezić, 200050103
189. Milan Lakić, 471G84912
190. Vera Šeović, 300239603
191. Vesna Gardić, 410477104
192. Saša Radojičić, 381009112
193. Ana Jorgačević, 300L46812
194. Aleksandra Atanacković, 312254903
03. jul 2020.
eng English
Pretraga članova IKS
Pretraga referenci
Lične prezentacije
Ponude zaposlenja (11)
Potražnja zaposlenja (0)
Promovisanje kompanija
Fotogalerija
Forum

twitter facebook /

glasnik

inoaktivnosti

Prijava na sistem
Korisničko ime
Lozinka

iksmobnet

Pretraga sajta


hram