Početna strana  
 O Komori >
 Baza propisa
 Akti Komore
 Sud časti >
 Stručni ispiti
 Permanentna obuka
 Regionalne kancelarije >
 Licenciranje >
 Članovi >
 Vesti i događaji >
 Osiguranje članova
 Glasnik IKS >
 Linkovi
 Kontakt
 
Sednice
Skupština >>
Upravni odbor >>
Nadzorni odbor >>

Videoteka predavanja



Materijali sa predavanja
Permanentna obuka
(bodovana predavanja)
Permanentno usavršavanje
(po starom programu)
Program regionalnih odbora


Brzi linkovi
Katalog srpskih standarda i srodnih dokumenata
Informacije o članarini
Postupak za izdavanje licence
Zahtev za promenu ličnih podataka
Mirovanje članstva
Inženjerska komora Srbije - Matična sekcija urbanista je sponzor elektronske publikacije o urbanom dizajnu koju možete pogledati na sajtu www.urbandesign.rs
YouTube kanal Komore
 
:: Naslovna strana > Prezentacije, predavanja, kursevi, seminari, okrugli stolovi > OSTALO > Izložba i međunarodna konferencija „Obnova g...
 
Prezentacije,predavanja,kursevi,seminari,okrugli stolovi 
Prijava 
OSTALO 
Šifra 6666
Naziv Izložba i međunarodna konferencija „Obnova grada kroz arhitekturu“ (Reworking the City through New Architecture)
Ciljne grupe Licencirani inženjeri nosioci licenci 200, 201, 202 i 203
Organizator Asocijacija za razvoj održive urbane zajednice – STRAND i Srpska akademija nauka i umetnosti - SANU
Program
Sreda 02.12 otvaranje izložbe u 18.30

Četvrtak 03.12.

10.15 registracija

10.45 Otvaranje konferencije, pozdravna reč pretstavnika

11.00 – 13.00 UVODNA IZALAGANjA
Virna Bussadori (Italy)
Heritage for the Future
Cultural identity as a potential for urban development and transformation

Carmelo Zappulla(Spain)
Macro vs Micro, The power of Pattern

Wilfried van Winden (Holland)
Fusion Architecture

30 min Pauza

13.30- 15.30
Andrea Graziano (Italy)
Design [r]Evolution

Branko Kolarevic (Canada)
Design Democracy

Marinus de Ruiter (Holland)
Your own personal Horn of Plenty

30 min Pauza

16.00-17.30
Vladan Đokić, Zoran Lazović(Serbia)
Two Housing Models In Belgrade

Vladimir Milenković, Tatjana Stratimirović, Snezana Vesnić(Serbia)
Palimpsest – Designing Public Space in Belgrade

Ksenija Bulatović (Serbia)
About the Tree: Flower Square - Belgrade

Vladimir Lojanica (Serbia)
Meeting the Heritage

17.30-18.30
Tematska diskusija ideje i inspiracija vs realizacija
vodi Vladimir Lojanica
Carmelo Zappulla, Wilfried van Winden, Andrea Graziano, Marinus de Ruiter, Zoran Lazović, Vladimir Milenković, Ksenija Bulatović, Vladimir Lojanica

Petak 04.12

10.50 – 12.30
UMETNOST I NOVI MEDIJI
Dragana Stojanović (Serbia)

The Subject Mirroring in the Body Images in New Media Times:
Feminisms and Postfeminisms Perspectives Revisited

Dejan Grba (Serbia)
Get Lucky: Cognitive Aspects of Generative Art

Dragana Stanaćev Puača (Serbia)
The Habitat of the Red Crane
A semiotic exercise

Petra Vlachynská (Czech Republic)
Advocacy for Permanency of Public Art: Controversy and Benefits

30 min Diskusija i pauza

13.00 – 15.00

ARHITEKTURA I DIZAJN
Uloga novih tehnologija /Nova arhitektura

Bojan Tepavčević, Mirko Raković, Marko Jovanović, Dejan Mitov(Serbia)
Designing Cost-Efficient, Digitally Fabricated Structures - Issues and Challenges

Snežana Zlatković (Serbia)
Phenomenon of Transparency: Active energy for becoming spaces of the City

Nataša Danilović Hristić (Serbia)
Security Architecture of the Post-Sustainable City

Ivan Filipović (Serbia)
Examination of Architectural Strategies for Providing Safety in Smart Cities
Place-Making Decisions for Protection of Embassy Buildings

Dragana Vasilski (Serbia)
On Minimalism in Architecture: To Think Means to Build

Edna Langenthal (Israel)
Architectural Indicators: the horizon of place memory

30 min Diskusija i pauza

15.30-17.30
ARHITEKTURA I DIZAJN

Koreni arhitekture /obnova arhitekture i gradova /zaštita nasleđa obnova tradicije

Nađa Kurtović Folić
“Babel Tower” Syndrome in Architecture – an Ongoing Process

Dragana Ćirić (Serbia)
Architectural Bordering : Contemporary Concepts

Svetlana Batarilo(Serbia)
The City as a Medium of Comunication

Iva Čukić (Serbia)
Temporary Urban Interventions: DIY Urbanism and Informal Planning Instruments

Denis Ambruš, Vlatko Dusparić (Croatia)
Osjek Fortress - Completion through Reshaping

Tanja Trkulja (Bosnia and Herzegovina)
Guidelines for Renewal of “Ljubija” Iron Ore Mine in Prijedor in the Spirit of Sustainable Development

30 min Diskusija i pauza

18.00-18.30
Bojan Alimpić, Ksenija Lukić, Igor Marsenić (Serbia)
New Visual Identity of the Central City Square in Šabac

Ksenija Bulatović, Ksenija Bunjak
Back to the Heritage – Discussing Roots of the Symbiotic Architecture

Veljko Radulović, Sanja Paunović Žarić, Ema Alihodžić Jašarović (Montenegro)
Rethinking Podgorica: Underground Innovation Choices

18.45 završetak konferencije
Termin održavanja 03. – 04. decembra 2015. godine konferencija - početak: 10:45 časova, prijavljivanje od 10:15
Otvaranje izložbe 02. 12. u 18.30 časova
Mesto održavanja SANU – Galerija nauke i tehnike, Đure Jakšića 2
Cilj i očekivani rezultati Razmena iskustva između učesnika kao i slušaoca konferencije; nova saznanja iz prakse kolega iz Italije, Holandije, Španije, Izraela, Češke, kao i zemalja iz regiona Crne gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine.
Napomena Predavanje je vrednovano sa 7 bodova iz oblasti nacionalnog programa obuke i 1 bod iz oblasti evropskog programa obuke za prijavljene učesnike, odnosno 10 bodova iz oblasti nacionalnog programa i 2 boda iz oblasti evropskog programa obuke za članove Komore i uvršćeno u Program obuke kontinuiranog (permanentnog) profesionalnog usavršavanja članova Inženjerske komore Srbije iz oblasti Nacionalnog programa za 2015.godinu. 

Prijava
PRIJAVLJIVANJE VIŠE NIJE MOGUĆE JER BROJ PRIJAVLJENIH PREVAZILAZI UKUPAN MAKSIMALNI BROJ UČESNIKA PREDVIĐEN ZA OVAJ DOGAĐAJ - 50 + 20%
 
Spisak prijavljenih učesnika:
Izložba i međunarodna konferencija „Obnova grada kroz arhitekturu“ (Reworking the City through New Architecture)
1. Jelena Đekić, 200150615
2. Valentina Janković, 200066704
3. Senka Mihajlovski Božinović, 200120510
4. Petar Smiljanić, 300329403
5. Snežana Stanković, 200081005
6. Željka Nikolić, 200056104
7. Branko Dojčinović, 203143214
8. Dubravka Pavlović, 201066204
9. Borka Protić, 200020003
10. Aleksandra Tilinger, 200014803
11. Ana Lazović, 200151515
12. Suzana Milošević, 201116409
13. Valentina Filipović, 200051503
14. Dijana Džalto Urošević, 200127311
15. Ivana Joksimović, 200024903
16. Biljana Pavlović, 200014503
17. Jelena Mitić, 200128711
18. Jasmina Bobić, 200007503
19. Života Jevtović, 200083005
20. Aleksandra Vrcelj, 200145314
21. Zorica Čolović-Subotić, 200001103
22. Mila Milovanović, 200110308
23. Jelena Timotić, 200151215
24. Jelena Radonjić, 400205803
25. Bojana Dimitrijević, 200112409
26. Dragana Minić-Šinžar, 200045403
27. Nataša Lazarević, 300C77306
28. Katarina Dubljanin, 200128611
29. Branislav Janković, 203115809
30. Andrija Dončev, 200151615
31. Dragana Paović, 203141313
32. Nebojša Nikolić, 203060204
33. Lidija Martinović, 201111709
34. Tatjana Simonović, 200090906
35. Dea Lukić, 200066504
36. Mila Pucar, 300034003
37. Ivan Stojanović, 200132212
38. Lela Nikolić, 200121110
39. Sanja Krstić, 201068504
40. Mirjana Gruber, 200090606
41. Zvonko Marković, 200101307
42. Aleksandra Rabrenović, 203049003
43. Dušan Pačić, 202127111
44. Snežana Pavlović, 201069704
45. Svetlana Vukčević, 200132812
46. Petar Andrić, 200012303
47. Ana Vulević, 201131412
48. Karolj Terteli, 200098407
49. Aleksandar Alavantić, 200119410
50. Kornelija Evetović-Cvijanović, 200012203


51. Vesna Limić, 200014903
52. Ljudmila Jamušakov, 200014103
53. Milana Vujičić, 200128111
54. Sanja Simeunčević Radulović, 200124810
55. Duška Mrvoš, 200113509
56. Dušica Černicin, 200100907
57. Nataša Mitreski, 200080905
58. Marijana Radovanović, 200124510
59. Vesna Zlatanović-Tomašević, 200016203
60. Radmila Popović-Mikulić, 200138813
61. Vlastimir Čarnojević, 200031903
18. jul 2019.
 
English
Pretraga članova IKS
Pretraga referenci
Lične prezentacije
Ponude zaposlenja
Promovisanje kompanija
Galerija
Forum










Prijava na sistem
Korisničko ime
Lozinka



Pretraga sajta